تصور می کنم تفاهمی به دست آید ،مگر اینکه آمریکایی ها سوء محاسبه و اشتباه کنند و میز مذاکره را به گونه ای برهم بزنند که به تفاهم نرسیم.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسشی درباره میزان احتمال توافق هسته ای با گروه 5+1 گفت: تصور می کنم تفاهمی به دست آید ،مگر اینکه آمریکایی ها سوء محاسبه و اشتباه کنند و میز مذاکره را به گونه ای برهم بزنند که به تفاهم نرسیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حمیدرضا آصفی در ادامه سخنان خود در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه پیش بینی در عالم سیاست بسیار سخت است افزود: اگر آنها این کار را انجام دهند به نوعی خودکشی سیاسی کرده اند لذا فکر می کنم تفاهمی باید به دست بیاید.
وی گفت: داشتن اعتماد به نفس، توجه نکردن به زمان و پافشاری بر روی مواضع از روش های امتیاز گرفتن از طرف مقابل است.
آصفی افزود: تیم مذاکره کننده کشورمان در خط مقدم دیپلماسی فعالیت می کند و امانت دار و مقاوم است.
وی ادامه داد: مذاکره کنندگان کشورمان اگر بدانند که مردم، حکومت و رهبری پشت سرشان هستند، اعتماد به نفس آنها زیاد می شود و این موضوع به آنها قوت قلب می دهد.
آصفی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده باید تلاش کند افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری کار این تیم را بسیار راحت کرد زیرا اعتماد به نفس آنها را بیشتر کرد و دلواپسان هم خیالشان راحت شد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم جزو دلواپسان هستید؟ گفت: دلواپس به آن معنا نیستم اما نگران حیله های آمریکایی ها هستم.