خبرنگار شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین گفت: شهروندان ایرانی خواهان لغو تحریم‌های کشورشان هستند.

خبرنگار شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین گفت: شهروندان ایرانی خواهان لغو تحریم‌های کشورشان هستند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی سی تی وی چین، مجری این شبکه ابتدا گفت: با رسیدن گفتگوهای هسته‌ای به مرحله نهایی، شهروندان ایرانی انتظار دارند که شرایط زندگی‌شان، به‌دنبال لغو تحریم ها، بهتر شود.

یک خانم ایرانی در گفتگو با خبرنگار اعزامی این شبکه به تهران درباره لزوم لغو تحریم‌های اقتصادی ایران درپی امضای توافق جامع میان این کشور و شش قدرت جهانی گفت: من فکر می‌کنم که اکثریت مردم به زندگی بهتری می‌اندیشند. آنان همچنین امیدوارند که وجههِ بین‌المللی ایران نیز بهتر شود. وی افزود: حتی آنان که می‌خواهند در خارج از کشور زندگی کنند، امیدوارند که بتوانند به کشورشان افتخار کنند. از اینرو، اگر توافقی خوب حاصل شود، به نفع همه خواهد بود.
یک خانم ایرانی دیگر گفت: تحریم‌ها بسیار ناجوانمردانه است و حتماً باید برداشته شود، زیرا تمام فشارها اکنون بر دوش مردم ایران است. ایران از این تحریم‌ها صدمه خورده است و آنان که مدعی احترام به حقوق بشر هستند، دقیقاً همان‌هایی هستند که حقوق ملی ایران را پایمال کرده‌اند.
این خانم ایرانی در خاتمه افزود: مذاکرات باید منصفانه باشد. این منصفانه نخواهد بود که فقط ما تنها طرفِ مذاکره‌کننده باشیم که باید امتیاز دهیم و به تمام مطالبات آنان جواب مثبت بدهیم. یک توافق خوب و منصفانه باید دربردارندهِ منافع ما (ایران) نیز باشد.