تایمز آو اسرائیل نوشت در روزهای گذشته روزنامه های اسرائیلی درباره مذاکرات هسته ای، حملات صحرای سینا و شهرک سازی ها در کرانه باختری به شدت ابراز نگرانی کرده اند.

تایمز آو اسرائیل نوشت در روزهای گذشته روزنامه های اسرائیلی درباره مذاکرات هسته ای، حملات صحرای سینا و شهرک سازی ها در کرانه باختری به شدت ابراز نگرانی کرده اند.

پایگاه اینترنتی این نشریه در مطلبی به قلم ایلان بن زیون نوشت، برگزاری همه پرسی در یونان درباره احتمال خروج این کشور از اتحادیه اروپا و مذاکرات هسته ای میان ایران و قدرت های دنیا سرفصل خبرهای روز یکشنبه بود. روزنامه های هاآرتص و یدیعوت آحارونوت همه اظهارنظرهای دیپلمات های نزدیک به توافق هسته ای میان پنج بعلاوه یک و تهران را پوشش دادند و روزنامه اسرائیل حیوم مقاله ای با تیتر آتشین« تهران و قدرت های دنیا درباره لغو تحریم ها توافق کردند» را منتشر کرد.
در این مقاله گزارش های رسانه های خارجی نقل قول شده است که از دستیابی طرف های مذاکره به توافق درباره برنامه زمانبندی لغو تحریم ها خبر می دادند.
البته بعدها اعلام شد هنوز مشخص نیست درباره چه موضوعاتی توافق شده است. هاآرتص نیز گزارش کرد پیشرفت هایی در مذاکرات حاصل شده است و طرف های مذاکره درباره تشکیل کمیته ای ویژه برای نظارت بر پایبندی ایران به مفاد توافق، موافقت کرده اند. گفته می شود این گام نشانه ای است درباره این که دو طرف معتقدند، موفق خواهند شد قبل از پایان ضرب الاجل جدید، توافق را امضا کنند.
روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل قول از یک منبع ناشناس در دفتر نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نوشت« خوشبینی در وین، در اسرائیل وحشت ایجاد کرده است». به گفته این منبع با گذشت هر روز سازش پذیری قدرت های دنیا با ایران افزایش می یابد که با خطوط قرمز تعیین شده پنج بعلاوه یک در تناقض است.
حمله راکتی به شبه جزیره سینا در روز جمعه بار دیگر پس از یک هفته توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. یدیعوت آحارونوت گزارش کرد پس از شلیک سه راکت از شبه جزیره سینا به شهرهای اسرائیل در روز جمعه، ساکنان جنوب اسرائیل با تهدید مضاعفی مواجه اند.
گفته شده است گروه وابسته به دولت اسلامی( گروه تکفیری صهیونیستی داعش) مسئولیت این حملات را برعهده گرفت. هاآرتص نیز گزارش کرد مقامات اسرائیل معتقدند گروه وابسته به داعش در سینا عامل حمله روز جمعه بودند.
روزنامه هاآرتص همچنین گزارش کرد ساخت شهر ک های کرانه باختری به زمین های اطراف که قرار بود به عنوان منطقه ویژه امنیتی باشد و در سالهای اخیر از آنها برای ساخت مسکن و کشاورزی استفاده می شد، رسیده است. این روزنامه می نویسد اداره عمران تعرض شهرک ها به مناطق امنیتی را نادیده گرفته است. این روزنامه به تصاحب زمین هایی که قرار بود برای خنثی کردن حملات تروریستی مورد استفاده قرار گیرند، اشاره دارد.