مثلث آنلاین گزارش لحظه‌به لحظه مهمترین اتفاقات و اظهارنظرها را در زمینه مذاکرات هسته‌ای را منتشر میکند

در حالی به روزهای پایانی ضرب‌العجل مذاکرات نزدیک می‌شویم که طی 12 ساعت گذشته اتفاقات مهمی در حوزه مذاکرات هسته‌ای به وقوع پیوسته است. اواخر شب گذشته جلسه تیم مذاکره کننده با اصحاب رسانه در وین برگزار شد و به دنبال آن خبرهایی از احتمال اعلام توافق در اواخر امشب (یکشنبه 21 تیرماه) یا فردا (دوشنبه) به گوش رسید.

به همین خاطر مثلث آنلاین تلاش می‌کند در ساعات باقی مانده تا پایان زمان مذاکره مهمترین اخبار وین و همچنین اخبار مرتبط با مذاکرات را که در ایران و جهان منتشر می‌شود در قالب اطلاع رسانی لحظه به لحظه و کوتاه در اختیار مخاطبان قرار دهد.

15:40 خبرگزاری چینی شین هوا: امروز توافق حاصل می‌شود

* سخنگوی پلیس اعلام کرد که این نیرو برای برگزاری جشن هسته‌ای آمادگی دارد

* کریمی قدوسی به عنوان یکی از نمایندگان همیشه منتقد ظریف این بار از مواضع او تشکر کرد و گفت: ظریف متشکریم

15:00نشست معاونان وزرات خارجه ایران با مسئولان اروپایی و آمریکایی در وین آغاز شد

14:45 رویترز به نقل از یک مقام ایرانی اعلام کرده است که توافق هسته ای امروز یک شنبه اعلام خواهد شد، البته برخی موضوعات باید توسط وزرا حل شود.

14:30 یک مقام مسئول نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران محورهای منتشر شده در برخی رسانه‌ها درباره برخی مفاد و بندهای برجام را دقیق ندانست و گفت: مذاکره در مورد چند موضوع اختلافی هنوز ادامه دارد.

پیش بینی لاریجانی از 24 ساعت آینده

علی لاریجانی در ارزیابی و پیش بینی خود از 24 ساعت آینده باقیمانده از مذاکرات گفت: قبلا هم عرض کردم نگاهم در کل به مذاکرات مثبت است. بنده جزیی در جریان هستم که بعضی از چالش‌ها هم اکنون وجود دارد اما در کل فکر می‌کنم حرکتشان رو به جلو است و می‌توانند در شرایط فعلی به نتیجه دست یابند.

13:49 فابیوس وین را به سمت پاریس ترک کرد تا با اولاند درباره یونان حرف بزند و قرار است دوباره بعدازظهر به وین بازگردد
13:45 معاونان ظریف با شرمن و رابرت مالی در حال رایزنی هستند

13:34 وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت ایران و ۱+۵ به تصمیماتی واقعی نزدیک شده‌اند و او همچنان امیدوار است طرفین بتوانند به توافق نهایی دست یابند.

13:27 وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای با ایران به مرحله حساسی رسیده است.

13:15 معاونان ظریف از ساعت 10:30 به وقت محلی(13:00 به وقت تهران) با اشمیت در جلسه هستند.
13:04 نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به مراسم روز جهانی قدس گفت: «مردم در تهران پرچمهای آمریکا و اسرائیل را آتش‌ می‌زنند اما در وین قدرتهای جهانی به دادن امتیازات به ایران ادامه می‌دهند».

12:30 خبرگزاری روسی به نقل از یک منبع در وزارت خارجه روسیه گزارش داد که «سرگئی لاوروف برای شرکت در مذاکرات هسته‌ای ایران در وین در روز یکشنبه برنامه‌ریزی کرده است».

12:15 وزیر خارجه چین امروز وارد وین می‌شود

11:56 نشست وزرای خارجه ایران و آمریکا که گفته شده بود ساعت 8 صبح امروز به وقت محلی در وین برگزار می‌شود هنوز آغاز نشده ولی معاونان و کارشناسان مشغول مذاکره و کار بر روی متون هستند.

10:31 یک خبرگزاری مطرح چینی به نقل از یک منبع دیپلماتیک گزارش داد که امروز یکشنبه احتمال توافق نهایی هسته‌ای ایران و گروه 5+1 وجود دارد.

10:31 «رادنی مارتین» با یادآوری رفتار تاریخی آمریکایی‌ها در مذاکرات مهم در سطوح بالای بین‌المللی گفت مذاکره با آمریکا بسیار خطرناک است و مذاکره کنندگان آمریکایی هیچ‌گاه با نیت خوب در مذاکرات حاضر نمی‌شوند.

10:09 اشپیگل: ایران با وجود چند دور تمدید مذاکرات هسته‌ای با غرب اما برای دستیابی به نتیجه خود را محدود به زمان نمی‌کند.

09:44 شریعتمداری تاکید کرد: کسانی که توقف برنامه هسته‌ای را توصیه می‌کنند- صرفنظر از نیت و انگیزه واقعی آنها- دست کشیدن از پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیک را پیشنهاد می‌کنند و برای کشورمان نسخه عقب‌ماندگی می‌پیچند!

09:04 نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر توافق هسته‌ای هم حاصل شود نباید عرصه‌های مختلف پیشرفت و اقتصاد کشور را به توافق هسته‌ای گره زد، ما در بحث پیشرفت کشور هزار راه نرفته داریم که در انتظار حرکت ملی است نه امضاء توافق.

05:05 یک نشریه آمریکایی با اشاره به اینکه رئیس جمهور این کشور از شکست مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد که ایران درحال استفاده از این ترس اوباما است.

04:49 سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا فقط یک اسب دارد و اسم آن هم پارامترهای لوزان است، که عوض نشده است.

03:59 وزیر امور خارجه کشورمان با نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین دیدار کرد.
02:40 نشریه فرانسوی «نوول رپوبلیک» گزارش داددر صورت عدم توافق سه سناریو وجود دارد/غرب لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران را در شرایط کنونی منطقه دشوار می‌داند
02:30 آغاز نشست وزرای خارجه 5+1 پس از پایان نشست ظریف و کری

02:03 جلسه ظریف با کری پایان یافت/ادامه جلسه صبح امروز

01:49 صالحی: از این بهتر نمی‌شود
01:20 کری: پس از توافق، می‌توان در مورد موضوعات منطقه‌ای با ایران وارد گفت‌وگو شد

01:10 المیادین: احتمال بالایی وجود دارد که امشب یا فردا توافق اعلام شود

01:06 تبعات توافق یا عدم توافق هسته‌ای ایران برای منطقه و جهان

00:04 وزرای خارجه ایران و آمریکا امشب برای دومین بار طی روز جاری به گفت‌وگو نشستند