آسوشیتدپرس در گزارشی به قلم لاری کلمان LAURIE KELLMAN از واشنگتن نوشت:

سناتور جف فلیک تنها عضو جمهوری خواه مجلس سنای امریکاست که هنوز سرگرم بررسی این مسئله است که
آیا مانند سایر هم حزبی هایش با توافق هسته ای قدرت های جهانی با ایران مخالفت کند یا این که از چنین
توافقی حمایت به عمل آورد.
جمهوری خواهان امریکا با توافق هسته ای با ایران مخالفند. آنها می گویند نمی توان به ایران اطمینان کرد و باید به دنبال انعقاد یک توافق بهتر بود. اما اکثریت دموکرات ها با رئیس جمهور این کشور همسو بوده و از توافق هسته ای وی با ایران حمایت می کنند.
فلیک در سخنانی که روز چهارشنبه ایراد کرد گفت: «این توافق هسته ای با توافق آرمانی بسیار فاصله دارد،‌ اما در میان گزینه های موجود گزینه خوبی است.»‌
این نوع موضع گیری باعث شده است که فلیک بین دو نفر که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 امریکا رقیب هم بودند قرار گیرد: باراک اوباما و سناتور جمهوری خواه مک کین (که اکنون رئیس کمیته نیروهای مسلح سناست).
اوباما تقریبا هر روز سرگرم لابی کردن است تا بتواند در برابر گروه های طرفدار اسرائیل،‌ که از منابع مالی زیادی نیز برخوردارند،‌ و نیز در برابر تلاش های ران درمر،‌ سفیر اسرائیل در واشنگتن، بایستد.
اوباما در سخنانی که در روز چهارشنبه ایراد کرد گفت مخالفان جمهوری خواه توافق هسته ای با ایران را همچون بنیادگرایان ایران دانست. اوباما تصریح کرد:‌ «این تندروها بیشترین رضایت خاطر را از وضعیت موجود دارند. تندروهایی که شعار مرگ بر امریکا سر می دهند بیشترین مخالفت ها را با این توافق داشته اند. (به نظر می رسد)‌ آن تندروها و جمهوری خواهان امریکا هدف مشترکی را دنبال می کنند.»
از سوی دیگر، هم حزبی های اوباما تلاش دارند با تعریف و تمجید از جف فلیک وی را به سوی خود جذب کنند. سناتور دموکرات کریس مورفی گفت: «من نمی دانم جف فلیک سرانجام چه موضعی را اتخاذ خواهد کرد، اما مطمئنم که وی بر اساس گرایش سیاسی تصمیم گیری نخواهد کرد.»
از سوی دیگر، اکثر جمهوری خواهان کنگره امریکا به روشنی اعلام کرده اند به هیچ وجه از توافق هسته ای اوباما با ایران حمایت نخواهند کرد.
با این حال، فلیک 52 ساله شخصیت خاص خود را دارد. او از زمان ورود به کنگره در سال 2000 تا کنون موضع گیری های ویژه ای داشته است. زمانی همسو با دیگر نمایندگان جمهوری خواه عمل کرده است و زمانی نیز با جمهوری خواهان مخالفت ورزیده و با دموکرات ها همسو بوده است. برای مثال، وی مانند سایر دموکرات های کنگره از عادی سازی روابط امریکا با کوبا حمایت کرد.