مثلث آنلاین : دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت : بطن و متن برجام به گونه ای است که تامین کننده منافع ملی جمهوری اسلامی است.

مثلث آنلاین : دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت : بطن و متن برجام به گونه ای است که تامین کننده منافع ملی جمهوری اسلامی است.
به گزارش مثلث آنلاین وی در خصوص روند بررسی " برجام " در شورای عالی امنیت ملی گفت : ابعاد مختلف این سند در دو بخش عمومی و تخصصی با نگاهی واقع بینانه و به دور از قضاوتهای جناحی ، در حال بررسی توسط متخصصان است و درصددیم جمع بندی های ما به تحکیم وحدت ملی و وفاق و ثبات در کشور کمک کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پایه و اساس را در فاز دوم توسعه کشور ، بالا بردن توان علمی دانست و گفت باید با دانش و فناوری نسبت به توسعه زیرساختها ، افزایش تولید و حل مشکلات زیست محیطی کمک کنیم. دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد هر کس به سهم خود باید برای حل مشکلات تلاش کند و در این زمینه اساتید دانشگاهها ، نخبگان و پژوهشگران در صف اول هستند.
وی گفت : اینکه چگونه میتوان از ارتباطات بین المللی بهره برد و از ان برای تولید ثروت برای کشور استفاده کرد ، نیاز به راهکارهای علمی و مطالعه شده دارد و این امر جز در دانشگاهها محقق نمیشود.
شمخانی افزود : تقویت بنیادی دانشگاهها باید منجر به نفوذ فناوری در بخشهای مختلف شود چرا که وقتی فناوری ما بومی باشد دشمن نمیتواند تاثیری در رشد و توسعه ان داشته باشد.همانگونه که قدرت هسته ای ما با اتکا به نیروی داخلی به وجود آمده و امروز برگ برنده ما نیز همین است.دبیر شورای عالی امنیت ملی در جریان سفر به تبریز همچنین به دیدار یک خانواده شهید و یک جانباز جنگ تحمیلی رفت.
شمخانی در عیادت از سیدحسن شکوری جانباز65 درصد گفت : مردم قدردان زحمات شهدا ، رزمندگان و جانبازان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و 8 سال دفاع مقدس هستند. وی خاطرنشان کرد نقش شهدا و ایثارگران در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی در ذهن مردم ایران باقیست.