من از بدنه اصولگرایی جدا نشدم، بلکه متفاوت از برخی آقایان فکر می‌کنم، آیا ما از یک فرد انقلابی تعریف درستی در کشور داریم؟

لی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در دیدار با جمعی از طلاب حوزه علمیه قم گفت:

به شرایط اینده امیدوار هستم، اما این چاله‌ای که کنده شده و هم اکنون حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان قرض بر روی دستان دولت مانده، آثار مخربی را برای کشور به دنبال دارد، لذا به نظر من دغدغه و درگیری اصلی این است که تلاش شود که اوضاع اقتصادی کشور کمی بهبود یابد.

به نظرم من از بدنه اصولگرایی جدا نشدم، بلکه متفاوت از برخی آقایان فکر می‌کنم، آیا ما از یک فرد انقلابی تعریف درستی در کشور داریم؟ مثلا بگوییم که انقلابی اصیل کسی است که مبانی فکری رهبری، روحانیت، مرجعیت و حکومت اسلامی و ولایت فقیه را قبول داشته باشد و شرطی در این میان وجود ندارد که حتما باید با طرفدار یک گروه بود و فعالیت کرد.

در مجلس آرا و نظرات مختلف وجود داشته و خیلی از افراد هستند که انقلابی بوده اما با افراد مطروحه، یک فکر و یکسان نیستند، حال آیا می‌توانیم بگوییم که این افراد انقلابی نیستند؟ نمی‌توانیم بگوییم که این افراد به علت تفاوت در نگرش مدیریتی، انقلابی نیستند. نمی‌توان افراد را به علت تفاوت نگرش از دایره انقلابی بودن خارج کرد.

عده‌ای معتقد بودند که اقدامات صورت گرفته در موضوع برجام کاملا غلط بوده و باید این توافق رد می‌شد، حال شما می‌گویید که چون آن‌ها خود را انقلابی و اصولگرا می‌دانند، ما از رویکرد خود صرف نظر کرده و از آن‌ها تبعیت کنیم، قطعا این موضوع نادرست است.

به هر حال من بعد از حدود ۳۸ سال کار در جمهوری اسلامی، انگیزه برای کلاه برداری جهت رسیدن به سمت و جایگاهی ندارم ولی نمی‌توانم به خاطر قبیله و گروه‌ها، از منافع جمهوری اسلامی و موضوعاتی که به حق بوده و برای کشور مفید است، بگذرم و به نظر من مشرب رهبر معظم انقلاب نیز اینگونه است، زیرا آقا خودشان فرمودند که من اصولگرایی، اصلاح‌طلبانه را قبول دارم.

اگر اصلاح‌طلبان ضد انقلاب هستند، پس چرا می‌گذاریم فعالیت کنند. هم اکنون در کشور شخصیت‌های ملی وجود دارد که همه گروه‌ها به آنها اعتنا می‌کنند، به طور مثال چرا آقای موحدی کرمانی که رئیس اصولگرا‌ها بوده و آقایان امامی کاشانی و امینی در لیست انتخابات خبرگان اصلاح‌طلبان قرار دارند و بسیاری از نمایندگان رهبری در استان‌ها هم در لیست خبرگان اصلاح طلبان قرار دارند، آیا این افراد و بزرگان اشتباه کار هستند؟ قطعا این طور نبوده و منطق ما اینگونه نیست.

حضرت آقا فرموده‌اند حتی کسانی که نظام را قبول ندارند در انتخابات شرکت کنند، به هر حال کسانی که نظام را قبول ندارند نیز به کسی رای می‌دهند، حال آیا این به معنای اشکال کاندیدای مربوطه است؟! حال آنکه این گروه‌های اطلاح طلب نظام را قبول دارند و شورای نگهبان برخی کاندیداهای آن‌ها را تأیید کرده است.