آیا احمدی نژاد بنا دارد با دولیست وارد انتخابات شود یکی یکتا و دیگری افرادی که دل در گرو رحیم مشایی دارند ؟

مثلث آنلاین : حالا که خبرهای امیدوار کننده ای از جناح اصولگرایان به گوش رسیده است نگاه ها به اطراف این دوخته شده تا ببینند طیف های مختلف چگونه با این مقوله مواجه خواهند شد . به گزارش مثلث آنلاین در کنار خبرهایی که در این مورد تا کنون منتشر شده گویا اعضای این تشکل سیاسی شب گذشته با یکدیگر جلسه ای داشته اند .
چنین است که اکنون همه منتظر اعلام تصمیمات این جلسه هستند .حمیدرضا حاجی‌بابایی سخنگوی جبهه یکتا در اظهار نظری که امروز منتشر شده گفته است : «سعی ما بر این است که کار را به شکلی جلو ببریم که اصول‌گرایان به هم نزدیک‌تر شوند و پیوند بین نیروهای انقلاب و نظام را در سراسر کشور گسترش دهیم.»
او البته یک حرف مهم دیگر هم زده است . حاجی بابایی گفته است:«جبهه یکتا از وحدت در جبهه اصولگرایی ذیل شورای سه‌جانبه فقها حمایت و استقبال می‌کند.ما باید آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح یزدی دیدار و گفت‌وگو و با برخی مراجع و بزرگان نیز دیدار و تبادل نظر داشتیم و دیدگاه‌هایمان را مطرح و از نقطه نظرات آنها بهره مند شده‌ایم.» او البته تاکید کرده است که هیچ رابطه حزبی و تشیکلاتی با احمدی نژاد وجود ندارد .
این اما همه ماجرا نیست .
در اظهار نظری مهم تر یک عضو شورای مرکزی جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی از ارائه لیست انتخاباتی برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داده است.
لطف‌الله فروزنده با اشاره به جلسه شب گذشته شورای مرکزی تشکل متبوعش، گفته است: در این جلسه مقرر شد جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی در بستر قانونی لیستی را برای حضور در عرصه انتخابات ارائه و با جریانات اصولگرا فعالیت و تعامل داشته باشد.معتقدیم که باید مجلسی کارآمد و تحول‌خواه تشکیل شود که با ظرفیت‌های موجود، این جبهه می‌تواند در خدمت مردم باشد و بسترهای لازم را برای کارآمدی و تحول در مجلس فراهم کند و کشور را از نظر وضعیت رکودی خارج و مطالبه‌گر و یاری‌گر دولت باشد.
در مجلس نیاز به چهره‌هایی است که توان علمی و اجرایی داشته باشد و مجموعه جبهه یکتا با توجه به وجود چهره‌هایی کارآمد که در 8 سال گذشته نشان دادند توان ارائه خدمات خوب به مردم را دارند، ان‌شاءالله با حضور در انتخابات یک بار دیگر خود را برای این عرصه آماده می‌کنند.

نگاه روز :
سخنان دو چهره فوق نشان دهنده این است که یکتا اگرچه خود را جزوی از مجموعه اصولگرایان می داند و البته حمایت خود را از وحدت اصولگرایان اعلام کرده اما گویا بنا دارد برای انتخابات مجلس فهرست منتشر کند . فهرستی که احتمالا دارای مشترکاتی با فهرست اصولگرایان خواهد بود . حالا این سوال مطرح است که آیا باید این فهرست را به نوعی لیست محمود احمدی نژاد در انتخابات بدانیم ؟ یا از نگاهی بالاتر باید به این فکر کنیم که آیا احمدی نژاد بنا دارد با دولیست وارد انتخابات شود یکی یکتا و دیگری احمدی نژادی هایی که همچنان دل در گرو اسفندیار رحیم مشایی دارند ؟ قبل از اینکه به جواب این سوال برسیم باید هویت شناسی یکتا را از نگاه یکی از افراد نزدیک به احمدی نژاد ببینیم.
عبدالرضا داوری درباره حزب یکتا»می گوید:جریان"یکتا"وجه تکنوکراتیک جبهه پایداری است که از لحاظ گفتمانی به این جبهه نزدیک است و حتی آقای فریدون عباسی که در شورای مرکزی این حزب است در بسیاری از برنامه های جبهه پایداری شرکت می کند لذا بنده معتقدم قرابت های ایدئولوژیک گفتمانی بین آنها وجود دارد البته «یکتا »به دلیل سابقه مدیریتی اعضای آن وجه تکنوکراتیک برجسته تری دارد اینها عمدتا کسانی هستند که در دولت گذشته وزیر یا معاون رییس جمهور بوده اند طبیعتا نسبت به جبهه پایداری که عمدتا سوابق پارلمانی و غیراجرایی دارند در امور اجرایی کارآمدترند.«یکتا »وجه تکنوکراتیک "جبهه پایداری" است که خواسته این خلاء کارآمدی را درنیروهای انقلاب پر کند.
با این تفاسیر باید به این فکر کنیم که یکتا در نهایت چه تصمیمی خواهد گرفت . آیا با توجه به دورنمای مثبتی که از وحدت اصولگرایان به وجود آمده ترجیح می دهد به این جریان بزرگ همدلی و وحدت بپیوندد یا اینکه همچنان صلاح می داند تا خود را با عنوان مدیران محمود احمدی نژاد درصحنه سیاسی حفظ کرده و برونداد تشکیلاتی خود را ارایه دهد .