مجتبی شاکری در گفتگو با مثلث آنلاین اخبار تازه ای از انتخابات مجلس اعلام کرده است.

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفتگو با پایگاه خبری مثلث آنلاین اخبار تازه ای از انتخابات مجلس اعلام کرده است.

متن این گفت و گو را در ادامه می خوانیم :

از فراکسیون اصولگرایان شورای شهر تهران کسی قصد نامزدی در انتخابات را دارد یا خیر؟
تا آنجا که مطلعم آقای حکیمی پور از زنجان، سالاری از قوچان و آقا شجاع پوریان نیز از یک حوزه انتخابیه در استان خوزستان قصد ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند البته این دوستان از طیف اصلاح طلب شورا هستند اما از فراکسیون اصولگرایان نشنیدم کسی بخواهد کاندیدا شود.
یعنی اصولگرایان ترکیب خود را در شورای شهر حفظ می کنند؟
نشنیدم کسی از دوستان اصولگرا قصد کاندیداتوری داشته باشد.
آقای طلایی دوره گذشته از حوزه انتخابیه اصفهان و آقای سروری از حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات نامزد نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند این دوره چه طور کاندیدا نمی شوند؟
خودم در جمع دوستان نظرم این بود اگر کسی بخواهد نامزدی مجلس را دنبال کند با توجه به اینکه مسئولیت شورای شهر دارد در نیمه راه رها کردن کار اخلاقی نیست و سرمایه سوزی محسوب می شود. کسانی که به تازگی وارد شورای شهر شدند بیش از 2 سال در این جایگاه قرار داشتند تازه با حوزه کاری آشنا شدند حالا اگر بخواهند بروند و کسی دیگری جای آنها بیاید یک سال و نیم باقی مانده از دوره چهارم نیز تمام می شود بنابراین معتقدم کسانی که سابقه دوره های قبل حضور در شورای شهر را در کارنامه دارند مسئولیت شان سنگین تر است.
نگفتید آقای طلایی قصد نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارد یا خیر؟
خودش گفته قصد نامزدی برای مجلس را ندارم.
پس قصدش از استعفا از هیأت رئیسه شورای شهر تهران چه بود؟
اعتراضی به جابه جایی دستور جلسه شورای شهر داشتند که خود من هم شگفت زده شدم که او اعلام به استعفا از هیأت رئیسه کرد. معمولا کسی که به جابه جایی دستور اعتراض دارد براساس آیین نامه می تواند به اقدام رئیس جلسه تذکر دهد حتی امکان دارد که رأی سایر اعضای شورای شهر هم در این باره اخذ شود اما اینکه آقای طلایی بدون طی کردن این مراحل اقدام به استعفا کرد موجب تعجب من شد چون معتقدم حد این مسئله استعفا نبود.
آقای سروری چه طور می ماند در شورا؟
چیزی درباره رفتن از شورا اعلام نکرده است او هم اگر بخواهد برود یک نوع سرمایه سوزی است و حق مردم تهران نیست که کسی از شورای شهر برود و در مجلس خدمت کنند.