روزنامه اعتمادیادداشتی به قلم شکوهی منتشر کرده که در آن از جامعتین خواسته شده هاشمی را حذف نکنند .

مثلث آنلاین : در حالی که خبرهایی در مورد حذف هاشمی از لیست جامعتین در فضای مجازی و رسانه ای منتشر شده روزنامه اعتماد امروز یادداشتی به قلم علی شکوهی منتشر کرده که در آن از جامعتین خواسته شده هاشمی را از لیست خبرگان خود حذف نکنند .

علی شکوهی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: اخباری شنیده می شود از عدم معرفی آیت ‌الله هاشمی ‌رفسنجانی به عنوان نامزد جامعه مدرسین و این نخستین باری است که چنین اتفاقی در حال وقوع است.

جایگاه آیت ‌الله هاشمی رفسنجانی در مجموعه نظام برای همه روشن است. وی را باید نخستین کسی دانست که به امام خمینی و نهضت او پیوست و تا آخرین روزهای عمر امام خمینی به عنوان یک یار و یاور برجسته ایشان در مسوولیت ‌های مهم کشور حاضر بود. امام به او ارادت ویژه داشت و همیشه از او به نیکی یاد می ‌کرد و طرف مشورت ایشان بود.

اختلاف نظر و تفاوت تحلیل ایشان با برخی نهادها و مقامات و افراد در برخی زمینه ‌ها موجب شد جریانی که معلوم نیست هیچ خیرخواهی و دلسوزی نسبت به انقلاب و رهبری و نظام داشته باشد، فرصتی مغتنم کسب کند تا بر تعارض میان رهبری و آیت ‌الله هاشمی دامن بزند و زمینه را برای قدرت ‌یابی خود فراهم آورد. متاسفانه این جریان از سال ‌های قبل از انقلاب هم به جای ایجاد زمینه همکاری میان نیروهای انقلابی، اصرار بر سرمایه ‌گذاری روی اختلافات داشت و به نفی و طرد و تکفیر و ... روی می ‌آورد.

در این مقطع که بزرگان انقلاب و علما و روحانیون فراوانی برای شور بخشیدن به انتخابات مجلس خبرگان به صحنه آمده ‌اند و چشم بخشی از مردم کشورمان به نهادهای روحانی مانند جامعه مدرسین و مجمع مدرسین حوزه علمیه قم و نیز جامعه روحانیت مبارز و مجمع روحانیون مبارز دوخته شده است، مناسب نیست که برخی از این نهادهای روحانی تسلیم تحلیل ‌های غلط همان جریان تنگ ‌نظر و تفرقه ‌افکن بشوند و یاران امام را در رده مخالفان نظام و رهبری قرار بدهند و نام افرادی مانند آیت ‌الله هاشمی رفسنجانی، حاج ‌سیدحسن خمینی، دکتر حسن روحانی و دیگر بزرگان نظام و انقلاب را در فهرست نهایی مورد حمایت خود نیاورند. یادمان باشد که این ‌گونه تصمیمات در همین حد باقی نمی ‌ماند بلکه پیامد آن دامن همه جامعه را می ‌گیرد و از جمله شکاف بین نیروهای انقلاب را بسیار بیشتر از این می ‌کند و امکان بازگشت آنان به سوی یکدیگر را دشوار می ‌سازد. این روش در قبال نیروهای اصیل انقلاب اگر رویه شود و نهادهای روحانی بزرگ کشور، حرمت خودشان را به این آسانی زیر سوال ببرند، حتما نوبت دیگر بزرگان روحانی هم خواهد شد و هیچ حرمتی برای هیچ کسی باقی نخواهند ماند.