. می گویند او خواسته تکلیف خودش را با انتخابات خبرگان یک سره کند . ایجاد یک دو قطبی تازه آن هم در آستانه یک انتخابات جدید.

علی گنجی / گروه سیاسی مثلث آنلاین : از روز گذشته که هاشمی رفسنجانی آن واکنش تند را در مورد عدم احراز صلاحیت آقای سید حسن آقای خمینی نشان داده تحلیل های متفاوتی مطرح شده است . اگر چه از همان زمان بیان این سخنان از سوی هاشمی انتظار می رفت که اصولگرایان به نقد سخنان او بپردازند اما مواضع هاشمی آن چنان تند بوده است که حتی اصلاح طلبان هم حاضر نشده اند هزینه آن را بپردازند از عباس عبدی گرفته تا محمد علی ابطحی همگی به اعتراض روی آورده اند . نگاهی به اظهار نظرهای صورت گرفته از دیروز تاکنون یک حاصل جمع سیاسی دارد . دو طرف به این نتیجه رسیده اند :«هاشمی برای آرا سید حسن خمینی برنامه دارد . او می خواهد یک شیفت مهم انجام دهد . از سبد سید حسن به سبد خودش !».

این فعلا تحلیل قالب است . می گویند او خواسته تکلیف خودش را با انتخابات خبرگان یک سره کند . ایجاد یک دو قطبی تازه آن هم در آستانه یک انتخابات جدید. حالا از قرار معلوم آنچنان که برخی منابع گزارش داده اند هاشمی به جهت مواضع اخیرش از لیست جامعتین حذف شده و آنچنان که برخی دیگر حکایت می کنند یک لیست جدید از سوی او آماده خواهد شد .
اکنون می توان این تحلیل را داشت این دو قطبی سازی پرهزینه آغاز شده ، فعلا یکی از هزینه های آن سید حسن خمینی بوده و دیگر هزینه آن هم از دست دادن حمایت اصلاح طلبان!