رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که ارتش و ناوگان‌های روسیه باید به بهترین تجهیزات و تسلیحات نظامی مجهز باشند تا خنثی سازی هر نوع تهدید خارجی را تضمین کنند.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که ارتش و ناوگانهای روسیه باید به تجهیزات و سلاحهایی مجهز باشند که در مقایسه با تسلیحات مشابه خارجی دارای برتری باشند.

پوتین روز دوشنبه در آغاز دهمین نشست مشترک فرماندهان نیروهای مسلح و نمایندگان صنایع دفاع روسیه تاکید کرد که لازم است تا همه طرحهای دولتی مربوط به مدرنیزه سازی نیروهای مسلح با دقت زیاد اجرا شوند تا بتوانند موثر بودن خنثی سازی تهدیدات خارجی را تامین کنند.

رئیس جمهوری روسیه گفت: «اکنون شکل گیری برنامه جدید دولت برای نیروهای مسلح کشور در حال پایان یافتن است و تحقق آن به منزله افزایش قابل اطمینان توانایی رزمی تمامی گروههای نیروهای مسلح برای ده سال آینده و همچنین دورنمای درازمدت خواهد بود و به همین دلیل لازم است تا با دقت زیاد همه این طرحها تکمیل شوند.»

پوتین تاکید کرد، با توجه به احتمال تغییر در راهکارها و روشها در زمینه درگیریهای نظامی در آینده، ارتش و ناوگانهای روسیه باید مدرنترین تسلیحات و فناوریهای ویژه نظامی را در اختیار داشته باشند و از این لحاظ بر نمونه های خارجی برتری داشته باشند. اگر ما می خواهیم پیروز باشیم، باید از آنها پیشی گرفته و بهترین باشیم.»

وی یادآور شد که شاخصهای اصلی برنامه ها باید قبل از هر چیز تامین کننده تضمین بازدارندگی راهبردی روسیه در صورت تهدیدات بالقوه خارجی و خنثی سازی موثر آنها باشد. به گفته وی، البته اجرای برنامه های در نظر گرفته شده برای نیروهای مسلح، مسلما به توانایی صنایع دفاع و مراکز علمی و تحقیقاتی بستگی خواهد داشت.

پوتین همچنین در نشست مشترک مقامات وزارت دفاع روسیه و مقامات صنایع دفاع این کشور یادآور شد که برقراری ارتباط نزدیک بین این دو ارگان، کارآیی خود را به اثبات رسانده است. بر اساس اطلاعاتی که پوتین ارائه داد، در جریان این نشستها تاکنون 360 دستور از سوی ریاست جمهوری داده شده است که اجرای آنها با دقت خاص در حال اجراست و در نهایت امر امکان هماهنگی کامل کار و وظایف نیروهای مسلح و صنایع دفاع روسیه را فراهم خواهد نمود./تسنیم