نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با رئیس جمهور فرانسه مدعی شد که «پذیرش و به حال خود رها کردن برجام به شکل کنونی آن، غیرممکن است؛ زیرا ظرف چند سال آینده، به هسته ای شدن ایران می انجامد».

به گزارش مثلث آنلاین از خبرگزاری مهر  به نقل از روزنامه هاآرتص، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در حاشیه اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس، با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه دیدار و دوطرف پیرامون فرآیند سازش میان اسرائیل- فلسطین و برنامه هسته ای ایران با یکدیگر گفتگو کردند.

در این دیدار، نتانیاهو خطاب به ماکرون گفت: «شراکت میان ما برای امنیت اروپا نیز مهم است».

طبق بیانیه دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در این دیدار «این عقیده و نظر را بیان کرد که به حال خود رها کردن توافق هسته ای [ایران] به شکل کنونی آن غیر ممکن است؛ چون ظرف چند سال آینده، این توافق به هسته ای شدن ایران می انجامد».

در این بیانیه آمده است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین بر «تعهد [رژیم] اسرائیل به ممانعت از [ظهور] یک ایران هسته ای» تأکید کرد.

رئیس جمهور فرانسه نیز در این دیدار گفت: «من فکر می کنم آنچه که ما باید انجام دهیم، تلاش و اقدام منصفانه در جهت [پیشبرد] فرآیند صلح در یک دوره زمانی کوتاه است». وی در ادامه افزود که هدف، شناسایی رسمی دو دولت با پایتختی مشترک اورشلیم (قدس) است.

گفتنی است که نتانیاهو اوایل روز چهارشنبه با «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان دیدار و پیرامون موضوعات متعددی از جمله توافق هسته ای ایران گفتگو کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که «در حال حاضر، تنها گزینه اِعمال تغییراتی واقعی و نه ظاهری [در این توافق] است که از هسته ای شدن ایران جلوگیری می کند».

نتانیاهو در ادامه افزود: «صدراعظم آلمان تعهد خود را اعلام کرد و گفت که نگرانی‌ های ما را درباره توافق هسته‌ ای [ایران] درک می‌کند. او [مرکل] لزوماً درباره آنچه که از توافق انتظار داریم، با ما اتفاق نظر ندارد؛ اما این را درک می کند که ما نگرانِ چیزی هستیم که تهدید هویتی علیه ما به شمار می رود».