مجله نیوزویک با انتشار مقاله ای تحت عنوان 'آیا دونالد ترامپ، رییس جمهوری بدون محبوبیت آمریکا، خواهد توانست جمهوریخواهان را در انتخابات 2018 از شکست نجات دهد؟' به گمانه زنی در مورد آینده احزاب سیاسی در آمریکا پرداخته است.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از ایرنا، این نشریه آمریکایی نوشت: دمکرات ها برای انتخابات میاندوره ای کنگره آماده می شوند که به عنوان رفراندومی برای ارزیابی دوره ریاست جمهوری ترامپ به شمار می رود که برای دمکرات ها دوره افول بوده است.
دمکرات ها بر این باورند که نمی توانند در انتخابات مجلس نمایندگان پیروز شوند و سنا را از جمهوریخواهان بازپس بگیرند. از دیدگاه دمکرات ها، آنها با شرایط چالشی در انتخابات میاندوره ای روبرو خواهند شد، اما امیدوارند که اوضاع و احوال انتخابات برای آنان غیرقابل کنترل نباشد.
نیوزویک افزود: در صورتی که دمکرات ها بتوانند بر کنگره آمریکا مسلط شوند، شاید بتوانند به رویاهای لیبرالی خود جامه عمل بپوشانند که موضوع 'استیضاح' ترامپ است که از صبحگاه زمستانی روز بیستم ژانویه 2017 که ترامپ رییس جمهورشد، در سرمی پرورانند.
تد کروز، سناتور جمهوریخواه از ایالت تگزاس در آخرین سخنرانی خود با اشاره به تبلیغات انتخاباتی دمکرات ها و جمع آوری کمک مالی برای ستاد مبارزات انتخاباتی 'بیتو او رورک' کاندیدای دمکرات در تگزاس، گفت: جناح چپ به رقابت برخاسته است. آنها در تلاشند در انتخابات ماه نوامبر آینده، آرای خوبی نصیب خود کنند.
اینکه آیا حزب جمهوریخواه خواهد توانست در انتخابات 2018 پیروز شود، جای بحث دارد. جمهوریخواهان به پیروزی خود امیدوارند و به نظرنمی رسد که ازبالا آمدن دمکرات ها نگران باشند.
ترامپ در سخنرانی خود در ایالت سین سیناتی گفت: من این احساس را دارم که در انتخابات 2018 پیروز خواهیم شد.