رییس دفتر رییس جمهوری گفت: براساس توافق مجلس و قوه قضاییه تا زمانی که قانون تغییر نکند، سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد می تواند مانند دوره قبل به کار خود ادامه دهد.

محمود واعظی ظهر چهارشنبه بعد از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا قرار است سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد در جلسات این شورا حضور داشته باشد و قوه مجریه چه تصمیمی در این مورد گرفته است، اظهارکرد: این موضوع قاعدتا کاری نیست که در اختیار قوه مجریه باشد.
وی افزود: نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی از ابتدا به عهده مجلس بوده و آن را دنبال کرده است و خوشبختانه به توافق خوبی در این زمینه با قوه قضاییه رسیده است که تا زمانی قانون تغییر نکند وی می تواند مانند دوره قبل به کارش ادامه دهد.
رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: نظر دولت هم همواره همین بوده است و بحثی که در دولت شد این است که به هرحال نمی توانیم قانون را ناگهانی تغییردهیم و هر قانونی که به تایید شورای نگهبان در زمان مقرر رسید باید از اعتباری برخوردار باشد که همه کشور و نهادها روی آن حساب باز کنند و لذا نظر دولت هم همین
واعظی همچنین درمورد تحولات منطقه، اظهارات ضد ایرانی مقامات سعودی و استعفای سعد الحریری گفت: منطقه در التهاب است و از سوی دیگر حاکمان جدید عربستان تصمیماتی در این دو - سه سال اخیر در ارتباط با منطقه، یمن و قطر گرفته اند که این سیاست ها پاسخ نداده و مشکلات آنها را افزایش داده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر هم آنها که با مشکلات داخلی مواجه هستند برای فرار از این بن بست بدنبال فرا فکنی و انحراف اذهان عمومی به سمت حزب الله لبنان و ایران هستند.
رییس دفتر رییس جمهوری این اقدامات را سیاست های قدیمی دانست که دیگر کاربرد ندارد و گفت: باید در ایران هوشیاری خود را حفظ کنیم و به این موضوعات بی خودی که ناکارآمدی درعربستان را نشان می دهد، دامن نزنیم و رسانه ها و مسوولین باید دقت کنند که به گونه ای عمل کنند و موضع گیری شود که در راستای صلح و امنیت در منطقه و نه در ارتباط با بهم زدن و آشوب باشد.
واعظی همچنین درباره مهم ترین محورهای جلسه امروز هیات دولت اظهارکرد: مهم ترین محور امروز جلسه هیات وزیران درمورد پولشویی و لایحه ای بود که روی آن بحث شد و در ادامه درمورد تعرفه های واردات بود که کنترل بیشتری بر روی واردات داشته باشیم تا به تولید داخلی بیشتر توجه شود.
وی درباره موضوع حج عمره هم گفت: سازمان حج و زیارت توافقی را با طرف مقابل برای حج واجب کرده اند و راجع به حج عمره هیچ توافقی نشده است.