سینما ساحل اصفهان با قدمت بیش از 50 سال صبح امروز جای خود را به پردیس سینمایی داد.

به گزارش مثلث آنلاین  ، سینما ساحل یکی از قدیمی‌ترین سینماهای اصفهان با قدمت 50 سال ظهر امروز با حضور مسئولان بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری، موسسه سینمایی بهمن سبز، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و اصحاب رسانه جای خود را به پردیس سینمایی ساحل داد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در آیین کلنگ‌زنی دومین پردیس سینمایی اصفهان اظهار داشت: افتخاری است که نمایندگان شورای پنجم شهر که در مجموعه حوزه هنری و موسسه سینمایی بهمن شرق با نگاه یک شریک غیرتجاری و رویکرد فرهنگی و هنری فضاهای فرهنگی و هنری شهر را برای ارتقا و نوسازی و بهسازی شهر فعالیت کنیم.

مهدی مقدری افزود: تمام تلاش ما این است که بودجه سال آینده را طوری تنظیم کنیم که تمام نگاه‌های مشارکتی که با سایر نهادها و ذی‌نفعان فرهنگ و هنر اصفهان را که لازم است شهرداری ورود کند، در غالب قوانین و مقررات فارغ از سلیقه‌های شهرداران و نهادها ببنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال مدیریت یکپارچه فرهنگی و هنری در شهر هستیم، گفت: بر اساس گزارش‌ها بعد از ایام تعطیلات نوروز در کنار جریان زاینده‌رود، جریان فرهنگی و هنری در این پردیس سینمایی راه می‌افتد که امیدواریم این موضوع سرآغاز مشارکت‌های شهرداری اصفهان با متولیان سینمایی و حوزه هنری برای احیای پروژه سینما ایران، اندیشه و همایون شود.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان نیز در این آیین با بیان اینکه دومین پردیس سینمایی اصفهان همراه با 5 سالن سینمایی، کافه سینما و نخستین موزه سینمایی در اصفهان در مکان سینما ساحل احداث می‌شود، گفت: امیدوار هستیم همانطور که در پردیس سینمایی خانواده را قول دادیم و در هفته هنر انقلاب سال گذشته به بهره‌برداری رساندیم، این پروژه نیز در فروردین ماه و همزمان با هفته هنر انقلاب به بهره‌برداری می‌رسانیم.

مهدی احمدی‌فر گفت: پروژه دویمن پردیس سینمایی اصفهان نیازمند همت مسئولان شهرداری و شورای شهر دارد و امید داریم که در زمینه فرهنگ و هنر ارتقا صورت گیرد.

منبع/ تسنیم

فریده روشن، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آیین با بیان اینکه اصفهان نیازمند پردیس‌های سینمایی متناسب با جمعیت و نیاز مردم کلان‌شهر اصفهان است، گفت: امیدوار هستیم که در آینده نیز با پیگیری مصوبات قبل در حوزه فرهنگ و هنر شاهد ارتقای بسترهای فرهنگی کلان‌شهر اصفهان باشیم.

به گزارش تسنیم، سینما ساحل از امروز تعطیل شده و قرار است دومین پردیس سینمایی اصفهان با ظرفیت 4 سالن و کافه سینما فروردین سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.