رضا مقدسی؛ روزنامه‌نگار ولایتمدار انقلاب اسلامی بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، سرانجام امروز دار فانی را وداع گفت.

؛ رضا مقدسی؛ فعال و پیشکسوت رسانه‌ای که از مدتها پیش با بیماری شدید گوارشی دست و پنجه نرم می‌کرد و این روزها نیز حال خوشی نداشت، سرانجام دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

از وی که به عنوان روزنامه‌نگار تراز انقلاب اسلامی نیز یاد می‌شود، کار روزنامه‌نگاری را از سن 20 سالگی و در روزنامه قدس شروع کرد.

مقدسی در ادامه همکاری با این روزنامه، مسئولیتهایی نظیر پروژه سراسری روزنامه قدس و سردبیری و معاونت مدیر مسئول این روزنامه در تهران را نیز عهده‌دار شد و بعدها در بخشهای مختلف تحریریه صدا‌وسیما، دبیری سرویسهای جامعه و سیاسی روزنامه جام‌جم، قائم‌مقامی مدیرمسئول همشهری، مدیرمسئولی روزنامه خبر، مدیرمسئولی روزنامه بین‌المللی تهران تایمز و مدیرعاملی خبرگزاری مهر ایفای نقش کرد.

پستهای گسترده و فعالیت میدانی مقدسی در عرصه رسانه، از وی مدیر و صاحب‌نظری باتجربه در زمینه روزنامه‌نگاری تراز انقلاب اسلامی ساخت.

این مدیر پیشکسوت علاوه بر روزنامه‌نگاری، سوابقی در زمینه مدیریت روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فعالیتهای تشکیلاتی در حوزه روزنامه‌نگاری داشت و دو دوره عضو هیئت مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان بود.

زنده‌یاد مقدسی از فعالان رسانه‌ای بود که در سال 1346 در مشهد مقدس متولد شد و فعالیت رسانه‌ایش را از دوران دانش‌آموزی و با نوشتن در نشریه دانش‌آموزی آغاز و سالها به عنوان خبرنگار فعالیت کرد.

در ایامی که این چهره‌ باسابقه عرصه رسانه و مطبوعات، درگیر بیماری شدید بود، چهره‌های مختلف فرهنگی، رسانه‌ای و سیاسی نظیر قاسم جان‌بابایی؛ معاون درمان وزیر بهداشت، سردار منتظرالمهدی؛ سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، غلامعلی حداد عادل؛ رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی؛ معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و دو سه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در منزل و بیمارستان از وی عیادت کردند.

خبرگزاری تسنیم درگذشت این چهره به یادماندنی را به خانواده آن مرحوم و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گوید.