مراسم افتتاحیه رسمی سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، شامگاه 29 فروردین با نمایش فیلم «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی برگزار شد.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از خبرآنلاین، ساعت 21 چهارشنبه 29 فروردین با نمایش فیلم «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی در سینما فلسطین، سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر رسما آغاز شد.

پیش از نمایش این فیلم، در مراسمی کوتاه که با حضور رضا میرکریمی، دبیر جشنواره، رضا کیانیان، رییس کاخ جشنواره، محمد صلواتی‌فرد، قائم مقام دبیر، امیر اسفندیاری، معاون بین‌الملل ، حبیب رضایی، بازیگر سینما و ... برگزار شد، رضا کیانیان، کیک تولد 120 سالگی سینمای ایران را برید و برای سینمای ایران آرزوی پیشرفت کرد.

نزدیک به 120 سال پیش با ورود دستگاه فیلمبرداری به ایران در زمان مظفرالدین‌شاه قاجار، صنعت فیلمسازی کمی بعد از اروپا در ایران پا گرفت.

پیش از نمایش جدیدترین ساخته مجید مجیدی، رضا کیانیان در یک سخنرانی کوتاه ضمن عرض خوش‌آمد به مهمانان ایرانی و خارجی از زحمات رضا میرکریمی تشکر کرد و گفت: «هر شب یک فیلم ایرانی در ساعت ۲۱:۳۰ اکران می‌شود و پس از آن نوبت به پخش فیلم خارجی می‌رسد. امسال فیلم‌های خیلی خوبی در جشنواره داریم و امیدوارم همان‌طور که امشب سالن پر شده است، در شب‌های دیگر هم چنین اتفاقی رخ دهد.»

کیک تولد 120 سالگی سینمای ایران بریده شد

از نکات قابل توجه این مراسم می‌توان به استقبال مهمانان خارجی جشنواره، مردم و اهالی رسانه اشاره کرد. همین اتفاق باعث ازدحام زیاد مخاطبان در طبقه همکف سینما فلسطین و شکل‌گیری یک صف نسبتا طولانی در مقابل این سینما شده بود.

در نهایت جدیدترین ساخته مجید مجیدی به زبان هندی همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی برای مخاطبان اکران شد.

فیلم مجید مجیدی محصول کشور هندوستان و روایت‌گر داستان یک برادر (ایشان خاطر) و خواهر (مالاویکا موهانان) است که در منطقه زاغه‌نشین هند بزرگ شده‌اند. زمانی که تارا به اتهام قتل دستگیر می‌شود، رابطه‌ او با برادرش امیر به بوته آزمایش گذاشته می‌شود. ای. آر. رحمان آهنگساز و آنیل مهتا مدیر فیلمبرداری فیلم، هر دو جزو چهره‌های مطرح سینمای هند هستند که در فیلم جدید مجیدی با او همکاری کرده‌اند.

کیک تولد 120 سالگی سینمای ایران بریده شد

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر 19 تا 27 آوریل 2018 (۳۰ فروردین تا 7 اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

57244