آیین پایانی جشنواره حماسه‌ها و عاشقانه‌های شاهنامه (حکمت فردوسی) با حضور هنرمندان و پژوهشگران چهارشنبه 7 شهریورماه 1397 از ساعت 17 در موزه استاد انتظامی برگزار می‌شود.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  ایسنا بر اساس خبر رسیده، در این جشنواره ملی از برگزیدگان اثرهای هنری و ادبی در ستایش حکیم توس تقدیر شده و آیین نکوداشت خادمان فرهنگ ایران زمین برگزار می‌شود.

از ویژه‌برنامه‌های آیین پایانی جشنواره حکمت فردوسی، اجرای تصنیف میهنی ای وطن و شیر خروشان با نوای حمید خزاعی و اجرای ترانه خلیج فارس با نوای وحید سیف‌پور خواهد بود.

در این جشنواره، دکتر قدمعلی سرامی (استاد دانشگاه، فردوسی شناس و دبیر هیات امنای بنیاد فردوسی) در زمینه هنر و شاهنامه و اسماعیل فلاح خیر (رییس فرهنگسرای ملل) سخنرانی خواهند داشت. همچنین یاسر موحدفرد (دبیر جشنواره حکمت فردوسی) گزارشی از دستاوردهای این جشنواره ارائه خواهد کرد و دکتر نگین سلیمی‌فرد (استاد دانشگاه شهید بهشتی) و دکتر پریسا کشاورزحمید (دکتری زبان و ادب فارسی) شعرخوانی خواهند داشت.

از ویژه‌برنامه‌های این آیین پایانی، نقالی و شاهنامه خوانی مرشد حسن بصیری و اجرای ضرب و نقل فاطمه (ایراندخت) غلامی خواهد بود.

کارگاه آزاد هنری نقاشی‌خط استاد حسن طزری و گریم شخصیت‌های شاهنامه ویژه کودکان و نوجوانان از سوی آرزو باباگلی و شیوا غریبی از دیگر برنامه‌های هنری آیین پایانی این جشنواره است.

شاهنامه‌خوانی نقالان نوجوان (گروه راویان مهر و گروه یزدان) و شاهنامه خوانی کودکان نقال ترنم جاهد، سورنا علیزاده و محمدامین محمودی‌تبار از برنامه‌های این آیین خواهد بود.

در آیین پایانی جشنواره حکمت فردوسی، گواهی نامه 40 نفر از هنرجویان کودک و نوجوان که در نخستین کارگاه‌های آموزشی هنر و شاهنامه در شهریور ماه سال 1397 در خانه موزه استاد عزت‌الله انتظامی با حضور 12 نفر از استادان هنر نقالی، نقاشی، کلاژ و موسیقی شرکت کرده بودند از سوی اسماعیل برادران فلاح خیر (مدیر فرهنگی هنری منطقه یک سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران)، شکرخدا گودرزی (مدیر خانه‌موزه استاد عزت الله انتظامی) و یاسر موحدفرد (دبیرکل و رییس بنیاد فردوسی) اعطا می‌شود.

آیین پایانی جشنواره حکمت فردوسی، چهارشنبه 7 شهریور ماه 1397 از ساعت 17 تا 19 در موزه استاد انتظامی به نشانی تهران، مترو قیطریه، بزرگراه اندرزگو، روبه‌روی بلوار کاوه، خیابان احمدی، پلاک 28 برگزار می شود و ورود برای همه دوستداران فرهنگ و هنر آزاد است.