پیشکسوت فوتبال ایران گفت: رکورد سرمربی تیم ملی به خاطر نتایجش قابل ملاحظه است و امیدواریم در جام جهانی نیز این روند ادامه پیدا کند.

شاهرخ بیانی در خصوص دو دیدار تیم ملی ایران برابر پاناما و ونزوئلا گفت: قبل از هر صحبتی باید درگذشت زلزله زدگان استان کرمانشاه را تسلیت بگویم و برای بازماندگان آرزوی صبر دارم و امیدوارم مسئولین کشور به همراه مردم تا آنجا که می توانند به یاری این عزیزان بشتابند تا آنها در این سرمای زمستان، گرما را حس کرده و بدانند مردم و دولت در کنار آنها هستند.

بیانی در ادامه تأکید کرد: دو بازی تیم ملی را دیدم، کیروش از تمام بازیکنانش استفاده کرد و مطمئن هستم به آنچه که می خواست دست پیدا کرده است. سرمربی تیم ملی در دو بازی ترکیب متفاوتی را به زمین فرستاد تا میزان آمادگی بازیکنانش را بسنجد تا در انتخاب نفرات اعزامی به جام جهانی روسیه، وسواس بیشتری به خرج دهد.

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: بازی با تیم های آمریکای جنوبی برای تیم ملی مفید بود و تا حدودی بازیکنان ما شرایط بازی با این تیم ها را پیدا کرده تا اگر در جام جهانی با آنها هم گروه شدیم، یک پیش زمینه مثبتی از بازی آنها در ذهن بازیکنان وجود داشته باشد و بدون استرس مقابل این تیم ها به میدان برود.

بیانی افزود: لازم است چند بازی دوستانه دیگر را با تیم های خوب اروپایی تا شروع جام جهانی داشته باشیم زیرا هرچه بازی های تدارکاتی بیشتر باشد تجربه بازیکنان ما برای حضور در جام جهانی بهتر خواهد بود و این بازی ها هم هماهنگی کامل را به تیم ملی می دهد و هم فشار و استرس بازی با تیم های اروپایی را از ذهن نفرات تیم ملی دور می کند.

وی گفت: تا شروع جام جهانی زمان زیادی باقی نمانده و اعتقاد دارم کیروش هنوز هم می تواند از دل لیگ داخلی کشورمان، نفرات برتر را پسندیده و به اردوی تیم ملی دعوت کند.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی می تواند در جام جهانی موفق و به دور بعد صعود کند اظهار داشت: با نتایجی که کیروش در دیدارهای دوستانه گرفته، حالا انتظارات مردم از تیم ملی بالا رفته و همه دوست دارند فوتبال ما برای اولین بار از دور مقدماتی صعود کند اما باید منتظر بمانیم و ببینیم در قرعه کشی جام جهانی چه تیم هایی با ما همگروه خواهند شد و آیا شانس این را پیدا خواهیم کرد که به دور بعد صعود کنیم یا خیر؟

بیانی در ادامه تأکید کرد: کیروش رکورد بینظیری در فوتبال ما به وجود آورده است و مدتها است که تیم شکست نخورده و امیدوارم این روند در جام جهانی هم ادامه پیدا کرده تا بتوانیم به دور بعد صعود کنیم.

وی در خصوص شرایط استقلال گفت: نزدیک به دو ماه است که شفر به ایران آمده و سرمربی گری استقلال را به دست گرفته، اگر در هفته های گذشته ا و نتایج خوبی کسب نمی کرد نمی توانستیم به او انتقاد کنیم اما با تعطیلات لیگ به خاطر اردوی تیم ملی و حضور یک هفته ای آبی پوشان در کیش، حالا نوبت شفر است که ببینیم از این تعطیلات چگونه استفاده کرده و در بازی مقابل سیاه جامگان چه نتیجه ای را کسب خواهد کرد.

بیانی تصریح کرد: او حالا دستیار خودش را آورده، از بازیکنان شناخت کافی پیدا کرده و باید ببینیم در ادامه چه نتایجی را به دست خواهد آورد و آیا می تواند روند موفقیت خود، قبل از تعطیلات لیگ را ادامه داده و یا به مشکل بربخورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این روزها فوتبال ما برای حضور پدقدرت در روسیه به حمایت مسئولان ورزش کشور نیاز دارد. حالا باید ببینیم مسئولان برای موفقیت تیم ملی در جام جهانی چه خواهند کرد و چه تدابیری را برای این موضوع اندیشیده اند.