رسانه های عربستانی در یک خبرسازی علیه دوحه با استناد به گزارش مجله فاکس آلمان مدعی شدند که فدراسیون بین المللی فوتبال قصد دارد میزبانی جام جهانی 2022 را از قطر پس گرفته و به انگلیس اعطا کند.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از ایرنا، تارنمای خبری العربیه،نوشت: فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا میزبانی جام جهانی را از قطر می‌گیرد و آن را به انگلیس یا آمریکا می‌سپارد. این تصمیم حداکثر تا تابستان آینده اتخاذ خواهد شد.
العربیه و 'گازته' نشریه سعودی با استناد به منابع رسانه ای آلمان این خبر را منتشر کرده اند.
براساس این گزارش، فیفا قوانین رای‌گیری درباره پرونده‌های درخواست میزبانی را تغییر داده و به همه 211 عضو فیفا اجازه رای‌گیری درباره کشور میزبان جام جهانی را داده است.
پیش از این تنها 24 عضو کمیته اجرایی فدراسیون بین‌المللی فوتبال حق رای داشتند ولی تغییرات جدید که با هدف سالم‌تر کردن روند انتخاب میزبان جام جهانی صورت گرفته، به همه اعضای فیفا حق رای می‌دهد.
به گزارش العربیه، پیش از این اخبار گسترده‌ای درباره احتمال لغو میزبانی جام جهانی در قطر به دلیل فساد مالی گسترده در روند رای‎‌گیری منتشر شده بود. بر اساس ادعای سعودی ها، قطر علاوه بر میزبانی جام جهانی 2022، امتیاز پخش تلویزیونی جام جهانی 2018 را نیز از دست خواهد داد.
العربیه به نقل از مجله فاکس نوشت: فیفا تصمیم خود را در این باره گرفته و در اواخر تابستان آینده و پس از پایان جام جهانی 2018 که در روسیه برگزار می‌شود، این تصمیم را اعلام خواهد کرد.
جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در هنگام اعلام گروه‌بندی جام جهانی 2018 گفت: «با تاسف کامل باید گفت که گذشته بدی وجود دارد. باید از آن یاد بگیریم و روی آینده تمرکز کنیم.»
قبل از آن نیز بی‌بی‌سی یک گزارش سری را فاش کرد که شرکت‌های ساخت و ساز که وظیفه ساخت سازه‌های جام جهانی 2022 قطر را بر عهده دارند، هشدار داده بود که هر لحظه و به ویژه پس از بحران سیاسی قطر و قطع روابط سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین با دوحه، امکان دارد میزبانی جام جهانی از قطر گرفته شود.
براساس این گزارش، یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال انگلیس ابزار اطمینان کرد که کشورش میزبان جام جهانی 2022 خواهد بود. قطر علاوه بر بحران سیاسی و اقتصادی که در حال حاضر درگیر آن است، متهم است که به شیوه مشکوکی میزبانی جام جهانی را به دست آورده و برخی آراء کمیته اجرایی را با پرداخت میلیون‌ها دلار خریده است.