پیشخوان
شبکه های اجتماعی
نظر سنجی
کدام یک از این گزینه ها می توانند پیروز انتخابات ریاست جمهوری شوند ؟
حسن روحانی
ابراهیم رییسی
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
عزت الله ضرغامی
محسن رضایی
گفتگوی هفته نامه

گفت و گوی مثلث با مجتبی شاکری

نامزدها چالش کنند

پیروز ایزدی درگفت‌وگو با مثلث

نظام حزبی فرانسه در آستانه فروپاشی است

گفت‌و‌گوی مثلث با احمد بخشایش‌اردستانی

بدنه رای جلیلی حفظ می‌شود

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

جلیلی باید کنش‌گر سیاسی بماند

گفت و گو سالنامه مثلث پیش از ثبت نام نامزد ها با دکتر احمد توکلی

خلأ هاشمی برای روحانی دردسرآفرین می‌شود

گفت و گو با نجات‌اللّه ابراهیمیان

شب انتخابات تعیین کننده است

گفت‌و‌گوی مثلث با علی‌اکبر اولیا

به احمدی‌نژاد توجه نکنیم

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

ممکن است منتقد رئیس دولت آینده شویم

گفت‌وگو با غلامعلی جعفرزاده

فراکسیون مستقلین قدرتمند‌تر می‌شود

متن کامل گفت و گوی سالنامه مثلث با دبیر کل جبهه پیروان:

محمد رضا باهنر در گفت و گو با مثلث : هاشمی می گفت اگر روحانی حمایت نمی کردیم 4 درصد بیشتر رای نداشت

متن کامل گفت و گوی مثلث با عباسعلی کدخدایی؛

سخنگوی شورای نگهبان : ممکن است برخی را که ردصلاحیت‌کردیم تایید کنیم

استاد دانشگاه آلابامای‌جنوبی درگفت‌وگو با مثلث

جمهوریخواهان تمایلی برای استیضاح‌ ترامپ نشان نداده‌اند

دکتر رضا سراج درگفت‌وگو با مثلث

چرا اینقدر دیر؟!

قالیباف به وظیفه‌اش عمل کرد گفت‌وگوی مثلث با اقبال شاکری عضو شورای‌شهر تهران

گفت‌وگو با دکتر امان‌الله قرایی جامعه‌شناس

رویارویی پلاسکو با بازار
زمان انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۴۶:۵۵ | کد خبر : 2396177914 |

ماجراي رد صلاحيت مينو خالقي / عكس‌ها چگونه از چين به تهران رسيد؟

بنابه اطلاعات منتشر شده فردي كه در انتخابات ردصلاحيت شده بود، تصاوير را منتشر كرده

به گزارش مثلث آنلاين،‌ ماجراي ردصلاحيت بحث‌برانگيز مينو خالقي متخب مردم اصفهان همچنان ادامه دارد. اولين و مهمترين سئوالات اين است كه او چرا ردصلاحيت شد؟ معاون سياسي وزارت كشور نيز ديروز اعلام  كرد كه هنوز مستندات اين رد صلاحيت به وزارت كشور ارسال نشده است.

در اين رابطه روزنامه وقايع اتفاقيه (منتسب به اصلاح طلبان طيف حزب ندا) با انتشار گزارشي در اين باره تلاش كرد پشت پرده اين ماجرا و همه شنيده‌هاي آن را بيان كند. گزارشي كه اندكي بعد خالقي با انتشار نامه‌اي به آن واكنش نشان داد و مسائل آن را كذب دانست كه با نيت خراب كردن روند حل مسئله عنوان شده است.

روزنامه وقايع ماجراي رد صلاحيت مینو خالقي را به نقل از دوست اين منتخب مردم اصفهان اينگونه نوشته بود:

* دو روز مانده به شروع تبلیغات، نماینده شورای نگهبان با مینو خالقی تماس می‌گیرد که برای پاره‌ای توضیحات به هیأت نظارت اصفهان مراجعه کند. آنها قبل از اینکه به شورای نگهبان بروند، نزد یکی از دوستان خود رفته و موضوع را مطرح و مشورت می‌کنند. وی صراحتا به آنها می‌گوید: «خانم خالقی! شما قرار بوده که از سوی شورای نگهبان #رد‌_صلاحیت شوید، ولی با‌توجه به نامه‌نگاری‌ها و رایزنی‌های صورت‌گرفته، شما تأیید شده‌اید. بنابراین آنها می‌دانند که در تأیید شما اشتباه کرده‌اند و حالا پشیمان هستند.»

* پس از این توضیحات، خالقی، بنا به شهادت و اظهارات فرد مطلع به شورای نگهبان مراجعه می‌کند و در آنجا عکسی قدیمی از یک خانم که چهره واضحی ندارد و عینکی آفتابی روی چشم اوست، به وی نشان می‌دهند و از مینو خالقی سؤال می‌شود که این خانم شما هستید، مینو خالقی این عکس را رد می‌کند و می‌گوید که عکس متعلق به وی نیست. ولی دوباره عکسی دیگر به او نشان می‌دهند. دوباره از او می‌پرسند که شما قبلا فلان منطقه کشور نرفته بودید؟ ایشان هم طبق اظهارات این منبع آگاه همچنان این پرسش‌ها را رد می‌کند. این منبع مطلع در ادامه می‌گوید: آن روز از نظر روانی، تعادل مینو خالقی به هم ریخته بود و از دفتر شورا خارج شد. فردای آن روز با چهره‌ای نگران به خانواده گفته بود که سال‌ها پیش با گروه محیط‌زیستی به فلان منطقه از کشور رفته است و حضور ذهن ندارد که چه عکسی از وی در اختیار شورای نگهبان است.

* برای نمونه آن مرجع مطلع گفت که یکی از استنادات برای رد‌صلاحیت وی، تصویر یکی از جلسات علمی در دانشگاهی در چین است که مینو خالقی در آن جلسه حضور داشته است و در آن جمع زنانه که مردی وجود نداشته ، عکسی در یکی از صفحات داخلی بولتن داخلی آن دانشگاه منتشر شده است.

این در حالی است که هیئت نظارت به‌هیچ‌وجه تا آن زمان از سفر مینو خالقی به چین خبر نداشته است وگرنه احتمالا همان زمان عکس‌های چین را ملاک تأیید یا رد‌صلاحیت قرار می‌دادند؛ ولی این اطلاعات توسط یکی از دوستان خانم خالقی به شورای نگهبان ارائه شده است.

* این فرد نزدیک به مینو خالقی با انتقاد از خبرنگاران آزاد ساکن خارج از کشور گفت: مدیر صفحه زادی‌های یواشکی، بدون اجازه در کمپین آزادی‌های یواشکی عکسی از مینو خالقی منتشر کرده است و در این کمپین از او حمایت کرده است. این امر برای وی دردسر ساز شده تا حدی که برخی شایعه‌ها مبنی بر این است که مینو خالقی، حامی آزادی‌های یواشکی است و با برنامه‌ریزی وارد انتخابات مجلس شده است را تقویت کرده است؛ در‌حالی ‌که مینو قرآن‌پژوه و به مقدسات پایبند است.

* طریقه به دست‌آوردن عکس‌های مینو خالقی به این نحو بوده است که یکی از افراد که خود را از دوستان و همفکران مینو خالقی معرفی می‌کند و از معدود  افرادی است که از سفر علمی وی به چین مطلع بوده است و به دلیل اینکه خودش در انتخابات رد‌صلاحیت شده، درباره این سفر مینو اطلاعاتی می‌دهد.

بنابراین فردی به عنوان مأمور به چین فرستاده شده است و از طریق سفارت ایران در چین از همان دانشگاه مورد نظر در چین، عکس‌های مورد نظر که شخصی و در فضایی زنانه و مسقف گرفته شده است را دریافت می‌کند.

* یکی از روحانیون سرشناس اصفهان چند روز بعد از انتخابات با مینو خالقی تماس می‌گیرد و او به دلایلی امکان پاسخگویی ندارد و بعد در زمان مناسبی (شاید فردای آن روز) خودش با ایشان تماس می‌گیرد. این روحانی سرشناس اصفهانی از او در مورد سفرش به اروپا سؤال می‌کند.

وی می‌گوید که بله چند سال پیش به این سفر رفته‌ام.او می‌گوید  شما در این سفر عکس‌های بدون حجاب دارید؟ مینو که به دلیل فشارهای عصبی چند وقت گذشته زودرنج شده است، موضوع را رد می‌کند و با عصبانیت می‌گوید‌ ای کاش به جای کنکاش در زندگی شخصی افراد، آقایان به این جمله امام راحل توجه کنند که «ملاک حال فعلی افراد است» و تا این حد در زندگی شخصی افراد سرک نکشند. بنابراین بنابر شنیده‌ها موضوع اطلاع داده می‌شود و پس از آن مینو خالقی  رد صلاحیت می‌شود.

* همچنین از طرفی همسر یکی از مقامات شهری اصفهان که در انتخابات هزینه بسیار زیادی خرج کرده و شائبه تخلفات گسترده ای در مورد او وجود دارد و همچنین فیلم تخلفاتش در اختیار نهادهای مربوطه است، وقتی متوجه می‌شوند که قرار است آرای وی در برخی صندوق ها ابطال شود و ممکن است وی رأی نیاورد و مینو خالقی که با اختلاف کمی از فرد مورد نظر رأی آوره است در لیست بماند، موضوع سفر چین و عکس‌های مربوط به سفر مینوخالقی را منتشر می‌کند.

 

پاسخ مينو خالقي به مطلب وقايع اتفاقيه

اما ساعاتي بعد مينو خالقي با انتشار متني در كانال تلگرامي خود اين موارد را شايعات خواند و تلاش كرد به آنها پاسخ دهد. خالقي نوشت: با توجه به اینکه برخی گمانه زنی ها منجر به تولید شایعاتی گشته , بدین وسیله مطالبی را خدمت همراهان عزیز یادآور می شوم:

از زمانی که خبر تصمیم شورای محترم نگهبان به اطلاع رسید , پی گیری ها و رایزنی ها از طُرق حقوقی و در چهارچوب قانون آغاز شد و همچنان در همان مسیر ادامه دارد و بسیاری از شخصیت ها و نهادهای قانونی در حال پی گیری و حل موضوع می باشند. اینجانب تا کنون با هیچ رسانه و خبرنگاری مصاحبه و گفتگو نداشتم و هر گونه صحبت و نقل قولی از جانب من قویاََ تکذیب می شود.

مطلب منتشر شده در روزنامه وقایع اتفاقیه مورخ 95/1/16 که با تیتر "روایت رد صلاحیت جنجالی" به چاپ رسیده, کذب بوده و بعضا عجیب و مضحک می باشد و به هیچ وجه هیچ ارتباطی با اینجانب نداشته و محتوای آن بسیار از حقیقت به دور است و اینگونه اظهارات از طرف هر کس که باشد مغرضانه بوده و با نیت تخریب و سنگ اندازی در مسیر حل مسأله می باشد.  مسلما حق پاسخگویی در همان روزنامه و نیز امکان پیگیری قضایی برای اینجانب نسبت به اکاذیب منتشره , محفوظ می باشد.

از آنجا که احتمال دارد باز هم شاهد اینگونه مطالب و اکاذیب و اخبار باشیم بدین وسیله از تمامی دوستان و هموطنان و مخصوصا عزیزان رسانه ای خواهشمندم صبوری کنند و اجازه دهند پی گیری ها در فضایی آرام، قانونی و به دور از حواشی انجام گیرد.

نظرات
نظرات بینندگان انشار یافته : در انتظار بررسی : غیر قابل انتشار :
گزارش تصویری
انتخاب سردبیر