پیشخوان
شبکه های اجتماعی
نظر سنجی
کدام یک از این گزینه ها می توانند پیروز انتخابات ریاست جمهوری شوند ؟
حسن روحانی
ابراهیم رییسی
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
عزت الله ضرغامی
محسن رضایی
گفتگوی هفته نامه

گفت و گوی مثلث با مجتبی شاکری

نامزدها چالش کنند

پیروز ایزدی درگفت‌وگو با مثلث

نظام حزبی فرانسه در آستانه فروپاشی است

گفت‌و‌گوی مثلث با احمد بخشایش‌اردستانی

بدنه رای جلیلی حفظ می‌شود

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

جلیلی باید کنش‌گر سیاسی بماند

گفت و گو سالنامه مثلث پیش از ثبت نام نامزد ها با دکتر احمد توکلی

خلأ هاشمی برای روحانی دردسرآفرین می‌شود

گفت و گو با نجات‌اللّه ابراهیمیان

شب انتخابات تعیین کننده است

گفت‌و‌گوی مثلث با علی‌اکبر اولیا

به احمدی‌نژاد توجه نکنیم

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

ممکن است منتقد رئیس دولت آینده شویم

گفت‌وگو با غلامعلی جعفرزاده

فراکسیون مستقلین قدرتمند‌تر می‌شود

متن کامل گفت و گوی سالنامه مثلث با دبیر کل جبهه پیروان:

محمد رضا باهنر در گفت و گو با مثلث : هاشمی می گفت اگر روحانی حمایت نمی کردیم 4 درصد بیشتر رای نداشت

متن کامل گفت و گوی مثلث با عباسعلی کدخدایی؛

سخنگوی شورای نگهبان : ممکن است برخی را که ردصلاحیت‌کردیم تایید کنیم

استاد دانشگاه آلابامای‌جنوبی درگفت‌وگو با مثلث

جمهوریخواهان تمایلی برای استیضاح‌ ترامپ نشان نداده‌اند

دکتر رضا سراج درگفت‌وگو با مثلث

چرا اینقدر دیر؟!

قالیباف به وظیفه‌اش عمل کرد گفت‌وگوی مثلث با اقبال شاکری عضو شورای‌شهر تهران

گفت‌وگو با دکتر امان‌الله قرایی جامعه‌شناس

رویارویی پلاسکو با بازار
زمان انتشار : شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۳۰:۵۸ | کد خبر : 5115171556 |

چند نکته از یک مصاحبه ؛

نادران : امروز در دولت یازدهم ارتش مهندسین بیکار را داریم / «دولت وعده» با شعار و پنهان کاری قادر به حل مشکلات نیست

انتظار نداریم وزرایی که ماهانه یک میلیارد تومان درآمد دارند و امروز سرمایه شان از مرز هزار میلیارد تومان گذشته درک درستی از این مسائل داشته باشند.

الیاس نادران اقتصاددان و کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست خبری اقتصادی در خبرگزاری مهر گفت:

* مشکل اساسی زمانی شروع شد که مدیریت اقتصادی کشور حاضر نبود واقعیت های کشور را پذیرفته و تلاش کند که رکود از بین برود، نتیجه تعمیق رکود در عمر ۳۰ ماهه دولت باعث شد که امروز براساس آمار رسمی منتشر شده از سوی دولت ماهانه ۵ هزار و ۳۵۲ نفر به بیکاران کشور اضافه شوند. امروز در دولت یازدهم ارتش مهندسین بیکار را داریم.

* اگر راهکار اصولی اندیشیده نشود کشور در حوزه های اجتماعی با مشکلات جدی مواجه خواهد شد البته انتظار نداریم وزرایی که ماهانه یک میلیارد تومان درآمد دارند و امروز سرمایه شان از مرز هزار میلیارد تومان گذشته درک درستی از این مسائل داشته باشند.

*دولت با پنهان کاری و اصرار بر اینکه وارد رونق شده ایم باعث شد هم خود درک درستی از اوضاع پیدا نکنند و هم قادر به حل مشکلات نباشد.

* امروز در دولت صحبت از این است که حتی با رفع تحریم ها هم مشکل اقتصادی حل نمی شود، «دولت وعده» با شعار و پنهان کاری قادر به حل مشکلات نیست؛ امیدواریم مجلس بعد با اقتدار در فهم مسئله و ارائه راهکار در حوزه معیشتی و اقتصاد کشور به دولت کمک کند.

* دولت اعتقاد دارد که هر اتفاقی در اقتصاد ایران از مسیر رشد اقتصادی باید صورت بگیرد و این چیزی است که دولت هاشمی نیز انجام شد؛ در آن زمان نظام مدیریت اقتصادی دولت در اختیار آنها بود و نظام برنامه ریزی کشور نیز همین طور؛ آنها این سیاست ها را اعمال کردند اما نتیجه شکست این سیاست ها را نیز در سال ۷۴ با بیش از ۴۰ میلیارد دلار بدهی خارجی و تورم ۵۰ درصدی که منجر به توقف آن سیاست ها شد، دیدند.

* دولت همتش را بر امر تسریع واردات و صادرات گذاشته است و می خواهد هر رونقی را از آن مسیر انجام دهد. به همین دلیل در شرایطی که رکود در کشور تعمیق شده است وزیر کشورمان به خودش اجازه می دهد تعرفه های ترجیحی با کشور ترکیه امضا کند؛ برای نابود کردن صنعت نساجی کشور. شما می بینید از این به بعد تا چه میزان کارگران کارخانه های نساجی و پوشاک کشور به خاک سیاه نشست و بنگاه های سرمایه ای در آن حوزه آسیب دید.

*وزیر صنعت، معدن و تجارت برای اینکه بگوید من به تولید داخلی احترام می گذارم لازم نیست جلوی دوربین بگوید که لباس من ایرانی است؛ لازم است کاری کند که همه مردم ایران لباس ها و پوشاک ایرانی مصرف کنند. نمی شود شما ابزارهای اقتصادی را در جهت واردات کالاهای ترکیه ای به کشور تسهیل کنید، تعرفه ها را کاهش دهید، موانع را بردارید و بعد ادعا کنید که می خواهیم از صنایع ایرانی حمایت کنیم.

* اگر حمایتی هم صورت گیرد فقط در حوزه خودروسازی، پتروشیمی و برخی از صنایع خاص است که خودشان سهام دار آن صنایع هستند شما می بینید در همین شرایط قیمت خوراک پتروشیمی ها را ۴۰ درصد کاهش دادند که این برای رونق بازار این محصول بود. ما اعتقاد داریم که با این ساز و کار ها و راهکارها و ایجاد محیط کسب و کار سالم و شفاف کردن مناسبات اقتصادی می شود، مشکل اشتغال، رکود و توزیع عادلانه منابع را به نفع عامه مردم حل کرد.


* اگر آقای روحانی خط مقاومت را تضعیف کرده و عزت مردم را نادیده بگیرد باید منتظر باشد که در داخل جمهوری اسلامی ایران و در شهرهای این کشور، داعش به سراغ زن و بچه مردم برود که هزینه جنگ داخلی با آنها صدها برابر بیشتر از هزینه جنگی خواهد بود که امروز در مرزهای متصل به رژیم صهیونیستی در حال انجام است.

نظرات
نظرات بینندگان انشار یافته : در انتظار بررسی : غیر قابل انتشار :
گزارش تصویری
انتخاب سردبیر