پیشخوان
شبکه های اجتماعی
نظر سنجی
کدام یک از این گزینه ها می توانند پیروز انتخابات ریاست جمهوری شوند ؟
حسن روحانی
ابراهیم رییسی
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
عزت الله ضرغامی
محسن رضایی
گفتگوی هفته نامه

گفت و گوی مثلث با مجتبی شاکری

نامزدها چالش کنند

پیروز ایزدی درگفت‌وگو با مثلث

نظام حزبی فرانسه در آستانه فروپاشی است

گفت‌و‌گوی مثلث با احمد بخشایش‌اردستانی

بدنه رای جلیلی حفظ می‌شود

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

جلیلی باید کنش‌گر سیاسی بماند

گفت و گو سالنامه مثلث پیش از ثبت نام نامزد ها با دکتر احمد توکلی

خلأ هاشمی برای روحانی دردسرآفرین می‌شود

گفت و گو با نجات‌اللّه ابراهیمیان

شب انتخابات تعیین کننده است

گفت‌و‌گوی مثلث با علی‌اکبر اولیا

به احمدی‌نژاد توجه نکنیم

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

ممکن است منتقد رئیس دولت آینده شویم

گفت‌وگو با غلامعلی جعفرزاده

فراکسیون مستقلین قدرتمند‌تر می‌شود

متن کامل گفت و گوی سالنامه مثلث با دبیر کل جبهه پیروان:

محمد رضا باهنر در گفت و گو با مثلث : هاشمی می گفت اگر روحانی حمایت نمی کردیم 4 درصد بیشتر رای نداشت

متن کامل گفت و گوی مثلث با عباسعلی کدخدایی؛

سخنگوی شورای نگهبان : ممکن است برخی را که ردصلاحیت‌کردیم تایید کنیم

استاد دانشگاه آلابامای‌جنوبی درگفت‌وگو با مثلث

جمهوریخواهان تمایلی برای استیضاح‌ ترامپ نشان نداده‌اند

دکتر رضا سراج درگفت‌وگو با مثلث

چرا اینقدر دیر؟!

قالیباف به وظیفه‌اش عمل کرد گفت‌وگوی مثلث با اقبال شاکری عضو شورای‌شهر تهران

گفت‌وگو با دکتر امان‌الله قرایی جامعه‌شناس

رویارویی پلاسکو با بازار
زمان انتشار : چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ۱۳:۴۴:۰۲ | کد خبر : 6018169486 |

رییس‌جمهور: روزی با انتشار صورت‌جلسه مذاکرات قدرت مذاکره‌کنندگان مشخص می‌شود

روزی می‌رسد که صورت جلسه مذاکرات منتشر می‌شود و می‌بینیم مذاکره کنندگان در 30 ماه چه کرده‌اند و چگونه با قدرت و استدلال و منطق سخن گفته‌اند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه انقلاب کشور ما به سن اربعین یعنی سن کمال خود نزدیک می‌شود، گفت: انقلاب برای ما استقلال آورد، یعنی حتی اگر خوب یا بد کشور را اداره می‌کنیم مهم این است که خودمان کشورمان را اداره می‌کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح 549 پروژه‌ آموزشی، ورزشی و پژوهشی با اشاره به اینکه امروز به چنان قدرتی دست یافته‌ایم که با شش قدرت جهانی حرف می‌زنیم و حقوق خود را تثبیت می‌کنیم اظهار کرد:‌ این افتخار را فرزندان این انقلاب بدست آورده‌اند که در مدارس بزرگ شده و تعلیم و تربیت یافته‌اند.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد:‌ روزی می‌رسد که صورت جلسه مذاکرات منتشر می‌شود و می‌بینیم مذاکره کنندگان در 30 ماه چه کرده‌اند و چگونه با قدرت و استدلال و منطق سخن گفته‌اند.

روحانی با بیان اینکه ایران اولین کشور منطقه است که مردم در آن پای صندوق رای رفته و پارلمان و مجلس شکل دادند، تصریح کرد: ما توانستیم پیشتاز باشیم و انقلاب مردمی ایجاد کنیم؛ چرا که انقلاب توسط امام و روحانیت، اقشار مختلف مردم و دانشجویان و دانش آموزان به پیروزی رسید. زن‌ها نیز حتی بیشتر از مردها در انقلاب تاثیر گذاشتند.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: امروز وقتی روزنامه‌ها را می‌بینیم حتی وقتی علیه من نقدی می‌شود خوشحال می‌شوم که ما در کشوری هستیم که به راحتی نقدها گفته می‌شود؛ این آزادی ثمره انقلاب است.

روحانی با بیان این که توسعه از آموزش و پرورش و مدارس آغاز می‌شود گفت: امروز باید همه برای توسعه دست به دست هم دهیم. چون برجام زمین را برای حرکت هموار کرده است و باید برای برجام 2 آماده شویم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه برجام 2 تحول و توسعه کشور است، خاطرنشان کرد: در یکی دو برنامه 5 ساله می‌توانیم چنان تحولی ایجاد کنیم که ایران تبدیل به کشوری توسعه یافته شود و در این راستا همه باید متحد شویم و بعد از انتخابات رقابت‌های حزبی را کنار بگذاریم و تحول بزرگ را در کشور ایجاد کنیم.

روحانی با بیان اینکه اگر در هر مرکز آموزشی حتی یک نفر تعلیم و تربیت شود کافی است گفت: احیای یک انسان به اندازه‌ همه عالم ارزش دارد؛ چرا که آیندگان کشور ما و مدیران آینده‌مان دانش آموزان امروز هستند. بسیاری از عالمان و فرهیختگان جامعه ما از مدارس و دامن آموزش و پرورش بر می‌خیزند.

رییس جمهور با اشاره به لذت معنوی تعلیم و تربیت تصریح کرد: امتیاز بشر تعلیم و یادگیری است و معلمی نیز کاری الهی بوده و البته اولین معلم هم خداست.

وی با اشاره به اینکه دولت تمام تلاش خود را دارد تا مطالبات به حق معلمان را ادا کند، تصریح کرد: آنکه برای معلمان ارزشمند است ارزش معنوی و اجر اخروی کارشان است؛ چرا که همه ما خود را مدیون معلمین خوب دوره‌های مختلف تحصیلی‌مان می‌دانیم. چون معلمان در کنار درس راه زندگی را به دانش آموزان یاد می‌دهند.

رئیس جمهور افزود: از معلمان سراسر کشور خواهش می‌کنم اجازه ندهند یک یا چند دانش آموز داخل یک کلاس مورد آزار روحی از طرف بقیه دانش آموزان قرار گیرند چون هرگونه ایجاد فشار نابجا و منزوی شدن برای زندگی افراد بسیار سخت است. همانطور که منزوی شدن احزاب و گروه‌ها و یا یک جناح این فشار را دارد.

روحانی با تاکید بر اینکه معلمان باید ویژگی‌های اخلاقی سطح بالا داشته باشند تا دانش آموزان را در مسیر هدایت قرار دهند، خاطرنشان کرد:‌ امام پس از ورود به ایران در مزار شهدا حضور یافت و جایگاه شهدا را برای ما تبیین کرد و پس از آن در یک مدرسه مستقر شد و آخرین فرمان‌ها برای پیروزی انقلاب از مدرسه صادر شد که نشان دهنده جایگاه تعلیم و تربیت در نظام اسلامی بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب عظیم اسلامی از مدرسه در برابر قدرت‌های جهان پیروز شد گفت: مدرسه سازی برای خیرین توفیق بزرگی است و بدون تردید از بهترین مصارف است.

روحانی با اشاره به اهمیت موضوع ورزش در کنار آموزش و پرورش گفت: ورزش سلامت جسم و روح است و اگر بخواهیم جوانان از آسیب‌های اجتماعی دور بمانند باید به ورزش توجه کنیم که هم جسم و هم روحشان را سالم نگه می‌دارد.

***

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور در این مراسم که روز چهارشنبه در دبیرستان شهیدان سیدفاطمی و دبیریان در منطقه 16 تهران برگزار شد، از تعدادی از کلاس های درس این دبیرستان بازدید کرد.

وی ابتدا در زنگ تاریخ یکی از این کلاس‌ها که دبیر در حال تدریس مبحث برجام بود، حضور یافت و پس از طرح سوالاتی درباره کم و کیف وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان و اطلاع یافتن از اینکه دانش‌آموزان در حال فرا گرفتن مبحث برجام در درس تاریخ هستند، از یکی از دانش‌آموزان خواست که درباره آنچه فرا گرفته‌است، توضیحاتی بدهد.

وی پس از توضیحات یکی از دانش‌آموزان که عنوان کرد ما در این درس یاد می‌گیریم که ملت ایران چگونه تحت هدایت‌های مقام معظم رهبری، مدیریت رییس‌ جمهوری و عزم راسخ و قدرت استوار خود بر تحریم های ظالمانه دشمنان فائق آمد، از دبیر کلاس سوالات دیگری درباره مواد درسی دانش‌آموزان و کیفیت آموزش پرسید.

رییس‌جمهور به آموزش و پرورش و برخی مدیران وزارتخانه و دبیر کلاس نیز پیشنهاد داد که در نحوه اداره مدارس، ارایه مواد درسی و ارتقاء کیفیت آموزش، دانش‌آموزان را طرف مشورت قرار داده و از ایده‌های جدید برآمده از ذهن جوان دانش‌آموزان برای ارتقاء کیفیت آموزش بهره بگیرند.

دکتر روحانی در پایان خطاب به دانش‌آموزان گفت: شما آینده‌سازان و امیدهای ما برای اداره کشور هستید. پس قدر خود را بدانید و تلاش کنید، آموزش‌های لازم را به بهترین نحو فرا بگیرید.

نظرات
نظرات بینندگان انشار یافته : در انتظار بررسی : غیر قابل انتشار :
گزارش تصویری
انتخاب سردبیر