پیشخوان
شبکه های اجتماعی
نظر سنجی
نتیجه انتخابات هفتم اسفند چه آرایشی را بر پارلمان دهم حاکم می کند؟
اکثریت اصولگرایان - اقلیت اصلاح طلبان/ حامیان دولت
اکثریت اصلاح طلبان/ حامیان دولت - اقلیت اصولگرایان
تشکیل دو فراکسیون نسبتا برابر از اصولگرایان / حامیان دولت - اصلاح طلبان
گفتگوی هفته نامه

استاد دانشگاه آلابامای‌جنوبی درگفت‌وگو با مثلث

جمهوریخواهان تمایلی برای استیضاح‌ ترامپ نشان نداده‌اند

دکتر رضا سراج درگفت‌وگو با مثلث

چرا اینقدر دیر؟!

قالیباف به وظیفه‌اش عمل کرد گفت‌وگوی مثلث با اقبال شاکری عضو شورای‌شهر تهران

گفت‌وگو با دکتر امان‌الله قرایی جامعه‌شناس

رویارویی پلاسکو با بازار

گفت‌وگوی مثلث با جعفر قنادباشی

ریاض عقب‌نشینی کرده است

گفت‌وگوی مثلث با امیرعلی ابوالفتح

آمریکایی‌ها از عملکرد اوباما ناراضی‌اند

گفت‌وگوی مثلث با حسین کمالی

روحانی جایگزین هاشمی می‌شود؟

گفت‌وگوی مثلث با ناصر ایمانی

پایگاه اجتماعی رو‌حانی ضعیف شده است

گفت‌وگوی مثلث با محمدحسن آصفری

جریان انقلابی هستیم

گفت‌وگوی مثلث با محمد‌تقی رهبر

هویت اصولگرایی داریم

گفت وگوی مثلث با حسین شیخ‌الاسلام، سفیر سابق ایران در سوریه

استراتژی ایران جواب داد

انتصار در گفت‌وگو با مثلث مطرح کرد

دوران غیرقابل‌پیش‌بینی

تاجیک درگفت‌وگو با مثلث بیان کرد

انگلیسی‌ها از تاریخ جاماندند

گفت‌وگوی مثلث با سیدمحمد مرندی

دموکراسی علیه نئولیبرالیسم

گفت‌وگوی مثلث با ناصر نوبری

ترامپ درباره برجام باج‌خواهی‌می‌کند
زمان انتشار : دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۲۰:۰۲ | کد خبر : 6192172144 |

حاشیه‌ای بر ماجرای لیست انتخاباتی BBC

همه کسانی که امروز حق شرکت در انتخابات را پیدا کرده‌اند و خود را در معرض قضاوت عموم مردم قرار داده‌اند، از فیلتر مراجع رسمی کشور گذشته‌اند

این روزها عده‌ای از دوستان همیشه دلواپس، بهانه‌ای تازه پیدا کرده‌اند برای منکوب‌کردن رقبای سیاسی خود. خبری که صحت و سقم آن چندان مشخص نیست. می‌گویند بی‌بی‌سی گفته است به چه کسانی رای بدهید و به چه کسانی رای ندهید. اصل را بر صداقت دوستان می‌گذاریم و می‌گوییم این است و جز این نیست. اما فرض که چنین باشد، چه باید کرد؟ تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی که برعهده بی‌بی‌سی نبوده.

سیدعبدالجواد موسوی با این مقدمه در «خبرآنلاین» نوشت: همه کسانی که امروز حق شرکت در انتخابات را پیدا کرده‌اند و خود را در معرض قضاوت عموم مردم قرار داده‌اند، از فیلتر مراجع رسمی کشور گذشته‌اند و صلاحیت آنها تایید شده است. در نهایت نیز شورای محترم نگهبان که به گفته ریاست محترم آن بر سر اصول انقلاب و اسلام با هیچ کسی تعارف و شوخی ندارد، مهر تایید بر صلاحیت نامزدهای انتخاباتی زده. اگر قرار باشد کسانی را که بی‌بی‌سی مبلغ آنها شده مقصر بدانیم و از دایره انقلاب و اسلام خارج، باید ابتدا به شورای نگهبان متعرض شویم که چرا با سهل‌انگاری زمینه ورود کسانی را به مجلس شورا و خبرگان فراهم نموده که بی‌بی‌سی مدافع آنهاست. دیگر آنکه مگر بی‌بی‌سی از منظر این دوستان مدعی ارزشمداری مکار و حیله‌گر به شمار نمی‌آید؟ از کسی که او را حیله‌گر و مکار می‌نامید چه انتظاری دارید؟ انتظار دارید صادقانه در دفاع از ارزش‌های انقلاب و نظام و اسلام قدم بردارد؟ انتظار دارید علم استکبارستیزی بردارد و در دفاع از آرمان‌های مستضعفان جهان قیام کند؟

شما اگر حرفی برای گفتن دارید و حریفتان را فاقد لیاقت راه‌یابی به مجلس می‌دانید، ادله خود را بیان کنید. اگر حقیقتا معتقدید این مردم، مردمی فهیم و بالغند شما نیز خود را در معرض قضاوت رای مردم قرار بدهید. بدون آنکه گروهی را به استکبار جهانی منتسب کنید و خود را در زمره اولیای الهی قرار دهید، بگویید برای مردم این سرزمین و آینده این آب و خاک چه خواهید کرد. در یک شرایط طبیعی هیچ ملتی سرنوشت خود را به یک رسانه آن‌ور آبی گره نخواهد زد. اگر روزی خدای ناکرده چنین اتفاقی رخ داد، به جای سرزنش مردم باید لختی اندیشید که چرا رسانه‌ای که با پول مردم اداره می‌شود و خود را ملی می‌داند نمی‌تواند در رای مردم تاثیرگذار باشد اما یک شبکه جمع و جور در یک جزیره مه‌گرفته کوچک می‌تواند اینقدر موثر واقع شود.

بیش از این سر به سر دوستان نگذاریم. آنها بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که صغری و کبرایی که چیده‌اند از اساس غلط است. آنها می‌خواهند با ایجاد دوقطبی ستیز و سازش، خود را در زمره انقلابیون جا بزنند و رقیب خود را در صف بیگانه‌پرستان. آنها می‌خواهند ما را بترسانند تا مبادا ناخواسته در صف بیگانگان قرار بگیریم اما مردمی که بارها و بارها در چنین هنگامه‌هایی شعور سیاسی خود را به نمایش گذاشته‌اند، از چنین هیاهوهایی نمی‌ترسند و وارد بازی مدعیان ارزشمداری نخواهند شد. راهنمای آنها عقل و شعور آنهاست حتی اگر لیست مورد نظر آنها مورد تایید بی‌بی‌سی باشد.

نظرات
نظرات بینندگان انشار یافته : در انتظار بررسی : غیر قابل انتشار :
گزارش تصویری
انتخاب سردبیر