پیشخوان
شبکه های اجتماعی
نظر سنجی
کدام یک از این گزینه ها می توانند پیروز انتخابات ریاست جمهوری شوند ؟
حسن روحانی
ابراهیم رییسی
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
عزت الله ضرغامی
محسن رضایی
گفتگوی هفته نامه

گفت و گوی مثلث با مجتبی شاکری

نامزدها چالش کنند

پیروز ایزدی درگفت‌وگو با مثلث

نظام حزبی فرانسه در آستانه فروپاشی است

گفت‌و‌گوی مثلث با احمد بخشایش‌اردستانی

بدنه رای جلیلی حفظ می‌شود

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

جلیلی باید کنش‌گر سیاسی بماند

گفت و گو سالنامه مثلث پیش از ثبت نام نامزد ها با دکتر احمد توکلی

خلأ هاشمی برای روحانی دردسرآفرین می‌شود

گفت و گو با نجات‌اللّه ابراهیمیان

شب انتخابات تعیین کننده است

گفت‌و‌گوی مثلث با علی‌اکبر اولیا

به احمدی‌نژاد توجه نکنیم

گفت‌و‌گوی مثلث با محمدعلی پورمختار

ممکن است منتقد رئیس دولت آینده شویم

گفت‌وگو با غلامعلی جعفرزاده

فراکسیون مستقلین قدرتمند‌تر می‌شود

متن کامل گفت و گوی سالنامه مثلث با دبیر کل جبهه پیروان:

محمد رضا باهنر در گفت و گو با مثلث : هاشمی می گفت اگر روحانی حمایت نمی کردیم 4 درصد بیشتر رای نداشت

متن کامل گفت و گوی مثلث با عباسعلی کدخدایی؛

سخنگوی شورای نگهبان : ممکن است برخی را که ردصلاحیت‌کردیم تایید کنیم

استاد دانشگاه آلابامای‌جنوبی درگفت‌وگو با مثلث

جمهوریخواهان تمایلی برای استیضاح‌ ترامپ نشان نداده‌اند

دکتر رضا سراج درگفت‌وگو با مثلث

چرا اینقدر دیر؟!

قالیباف به وظیفه‌اش عمل کرد گفت‌وگوی مثلث با اقبال شاکری عضو شورای‌شهر تهران

گفت‌وگو با دکتر امان‌الله قرایی جامعه‌شناس

رویارویی پلاسکو با بازار
زمان انتشار : چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۳۴:۲۴ | کد خبر : 8572205938 |

کنایه سعید جلیلی به دولت: حقوق شهروندی یک ملت در معامله برد ـ برد قرار نمی‌گیرد

جليلي: می‌گفتند باید سیر مذاکره برد برد باشد و حالا اگر کوتاه بیاییم بهتر است

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 92 با طرح این سئوال که کدام تحریم‌ها از سوی دشمنان برداشته شد، گفت: مذاکرات نتیجه‌ای جزء ‌بتن‌ریزی قلب راکتور اراک‌ و کاهش سانتریفیوژها‌ برای ایران نداشت.
به گزارش مثلث آنلاين، سعید جلیلی  با حضور در جمع جوانان مومن انقلابی همدان اظهار داشت: خدا را شاکرم که امروز فرصتی پیدا شد تا که در یک جلسه بتوانیم در موضوعاتی که مورد دغدغه همه ما است به نقاط مشترک بیشتری دست پیدا کنیم.
وی افزود: ازجمله بحث‌های غیرقابل انکار این روزها که دوستان ودشمنان به آن معترف هستند این است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کسانی که از ابتدا موافقتی با این حرکت نداشتند هرآنچه در توانشان بود برای توقف انقلاب به کاربردند اما موفق نشدند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای امنیت ملی عنوان کرد: بارها مقامات رسمی کشورهای غربی و آمریکا بیان کردند که ما اگر کاری را انجام نداده‌ایم به این این دلیل است که نتوانسته‌ایم و گرنه آنچه توانستیم و از دستمان برمی‌آمد را انجام داده‌ایم.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی در برابر انقلاب اسلامی حرکت مستمری را دنبال می‌کند گفت: در گذشته قدرت‌هایی وجود داشتند که نظمی را در دنیا شکل داده بودند و فکر می کردند حافظ منافعشان است اما با پیروزی انقلاب دیدند که ملتی دربرابر آنها ایستاده است.
جلیلی با تاکید بر اینکه درگذشته نیز ملت‌هایی بودند که دربرابر استکبار می‌ایستادند تصریح کرد: ایستادگی مردم ما از آن جهت که همراه با پیشرفت، تکثیر و مقاومت بود برای دولت های غربی نگران کننده شد.
وی افزود: دولت‌های غربی و استکبار جهانی بهتر می‌دادند که چه کارهایی را برای ماندگاری شاه و پیروزی صدام در 8 سال جنگ تحملیل انجام داده‌اندو از این نگران هستند که چرا اقدامات آنها برای متوقف کردن انقلاب اسلامی اثرگذار نیست.
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در سخنان خود با تاکید بر اینکه دشمنان در سه بعد نرم افزاری به تقابل با نظام اسلامی برخاسته‌اند بیان کرد: آنها با علم به اینکه در ایران اندیشه‌ای شکل گرفته است که علاوه بر مقاومت، پیشرفت کرده و قدرت ایجاد تمدن نوینی را درجهان دارد درپی تقابل هستند.
وی با اشاره به پیشرفت‌های انقلاب اسلامی تنها باگذشت 38 سال عنوان کرد: دشمنان برای جلوگیری از بالندگی و پیشرفت انقلاب اسلامی سه برنامه منسجم اسلام هراسی، ایران‌هراسی و انقلاب هراسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
جلیلی با بیان سخنان ریچارد هرس از مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه برای تقابل با اسلام باید مردم را در میان دو اسلام لیبرال و اسلام طالبانی قرار دهیم اظهار داشت: دشمنان با چنین برنامه‌های می‌خواهند اذهان مردم جهان را از اسلام ناب منحرف کنند.
وی بیان کرد: دشمنان در این مدت به این نتیجه رسیده‌اند که تنها کسانی می‌توانند اسلام ناب در ظرف جمهوری اسلامی را تبلیغ کنند که تفکر انقلابی داشته باشند به همین دلیل نیز به دنبال ترساندن مردم از تفکر انقلابی در داخل کشور هستند.
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه پرچم‌دار تفکر انقلابی در کشور امام (ره) بودند تصریح کرد: به دلیل تاثرگذار بودن تفکر انقلابی در پیشرفت و ایستادگی مردم در برابر استکبار، افرادی که به این تفکر نزدیک هستند بیشتر مورد هجمه دشمنان قرار می‌گیرند.  
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه به بهانه ناراحتی دشمن نمی‌توان سرعت پیشرفت کشور را کند کرد گفت: به فرموده خداوند متعال در قرآن کریم این دشمنان مومنین هستند که پیشرفت آنها عصبانی بشوند پس بگذارید این دشمنان از عصبانیت بمیرند.
وی افزود: در سال 82 به صورت داوطلبانه فعالیت‌های هسته‌ای خود را به تعلیق درآوردیم در آن زمان سندی تنظیم شد که در آن به دو موضوع تضمین برای دولت‌های خارجی و تضمین‌های عینی برای ما درنظر گرفته شده بود.
جلیلی باتاکید بر اینکه ما در معاهدات و قراردادهای خود با دولت‌های خارجی باید به گونه‌ای عمل کنیم که اگر خواست هم نتواند کاری علیه ما انجام دهد عنوان کرد: تضمین عینی به کار گرفته شده در سال 82 برای ما به این معنی بود که اگر خواستیم هم نتوانیم به برنامه‌های خود بازگردیم.
وی افزود: برخورد ما با استکبار باید به گونه‌ای باشد که نگران بد عهدی آنها نشویم درباره سابقه وضع تحریم‌ها علیه ایران اظهار داشت: تحریم‌های 10 ساله ‌در زمان آقای هاشمی و سه قطعنامه نیز در زمان آقای لاریجانی صادر شد آنهم با این توجیه غربیان که می‌گفتند چرا تعلیق داوطلبانه شما ادامه ندارد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در باره آلماتی نیز عنوان کرد: ما آنجا هم اعلام کردیم برای آنکه همه بدانند حقانیت و منطق کدام طرف درست است مذاکرات را پخش کنند اما همان موقع با مخالفت رو به رو شد.
وی با اشاره به اینکه در آن زمان وزیر امور خارجه آمریکا می‌گفت تا ایران قطعنامه‌ها را اجرا نکند ما نیز با آنها مذاکره نمی‌کنیم افزود: در تابستان 87 به دلیل قدرت و پیشرفت‌های ما در عرصه غنی سازی 5+1 حاضر به مذاکره با ما شد.
این مقام مسئول وضع تحریم‌های یکجانبه از سوی آمریکا را دلیل عدم موفقیت آنها در ایجاد اجماع بین کشورهای 1+5 دانست و تصریح کرد: برخی افراد هستند  که می‌گفتند باید سیر مذاکره برد برد باشد و حالااگر کوتاه بیاییم بهتر است.
وی با مطرح کردن این  موضوع که نتیجه کوتاه آمدن چیزی جز بتن‌ریزی قلب راکتور اراک، کاهش سانتریفیوژهای کشور و غیر نبود تصریح کرد: کدام تحریم‌ها برداشته شد و آیا ادامه این روند چیز جز رای 99 درصدی افراد علیه ما داشت.
جلیلی گفت: دشمن می‌داند که تفکر انقلابی وقتی جوانه بزند به خود متکی خواهد بود، دورن زا است و شکوفایی آن مبتنی بر اندیشه است که براساس آن جوانه زده و دیگر وابسته به این آن نیست.
وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند برای پیشرفت کشور نباید بهانه دست دشمن داد اظهار داشت: استکبار به دلیل ماهیتی که دارد از پیشرفت ما ناراحت می‌شود پس نباید کشور را براساس اخم و لبخند دشمن تنظیم کرد و یا به دلیل عصبانیت او پیشرفت کشور متوقف شود.
به مدعیان کدخدایی اجازه دخالت در امور کشورمان را نمی‌دهیم‌
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت: ما باید در عمل به کسانی که مدعی کدخدایی دنیا هستند نشان دهیم مدافع حقوق شهروندی یک ملت هستیم و اجازه نمی‌دهیم که در مسایل ما ورود کنند.
جلیلی عصر امروز با حضور در گردهمایی جوانان انقلابی با تاکید بر اینکه پیشرفت و تعالی کشور بر عصبانیت دشمن ارجحیت دارد اظهار داشت: دشمن از پیشرفت ما که از تفکر انقلابی نشات می‌گیرد می‌ترسد  چرا که با بروز این تفکر در  دفاع مقدس امنیتی ذاتی‌ را ایجاد کرد که بعد ازگذشت 28 سال جرات نمی‌کند به مرزهای ما نزدیک شود.
وی با تاکید بر اینکه حقوق شهروندی یک ملت در معامله برد ـ برد قرار نمی‌گیرد گفت: حقوق شهروندی زمانی معنا پیدا می‌کند که حقوق اساسی یک ملت به خواسته‌های دشمنان گره نخورد.
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت درباره دلایل تفاوت امنیت موجود در کشور با دیگر کشورهای اروپایی عنوان کرد: دلیل زبانزد بودن امنیت کشور در بین دیگر دولت‌ها به دلیل مبتنی بودن آن بر اندیشه و قدرت درونی ملت است.
وی با تاکید بر اینکه دشمن از قدرت ملت ایران در هراس است گفت: آنها در هر دوره‌ای می‌خواهند ایجاد با تهدیدها و نگرانی‌های غلط تفکر غلطی را جا بیندازد.
جلیلی دلیل ناکامی دشمن در سوریه را حاکم شدن تفکر انقلابی در این منطقه معرفی کرد و افزود: این واقعیتی است که حتی رئیس جمهور ایالات متحده نیز به آن اذعان دارد.
وی با تاکید بر اینکه ما اگر می‌خواهیم درعرصه جهانی موفقیت پایداری داشته باشیم نباید اجازه دهیم کسانی تفکر انقلابی را به حاشیه ببرند بیان کرد:  ما باید در عمل به کسانی که مدعی کدخدایی دنیا هستند نشان دهیم مدافع حقوق شهروندی یک ملت هستیم و اجازه نمی‌دهیم که در مسایل ما ورود کنند.
اجازه نمی دهیم برخی آب خوردن و پیشرفت علمی کشور را به خواست دشمن گره بزنند
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه اجازه نمی‌دهیم کسانی بخواهند آب خوردن و پیشرفت علمی کشور را به خواسته‌های دشمنان گره بزنند تصریح کرد: دشمن می‌داند با در جایی که تفکر انقلابی وجود دارد اجازه ندارد در فرصت‌هایی که برای یک ملت وجود دارد تعیین و تکلیف کند.
وی افزود: دشمن علاوه بر القای اسلام هراسی و ایران هراسی در بین ملت‌ها به دنبال ترساندن مردم از تفکر انقلابی در داخل کشور است چرا که می‌داند تنها این تفکر میتواند کشور را از بن بست‌ها خارج کند.
جلیلی با تاکید بر اینکه غرب در سوریه دستاوردی نداشته است افزود: شهید همدانی به عنوان فرزند این شهر با مشورت دادن، توانست تفکر انقلابی را در آنجا را تکثیر کند به گونه‌ای که خود رییس جمهور آمریکا اعتراف می‌کند ما موفق نشدیم چون ایران در آنجا حضور داشت.
وی با بیان اینکه اگر می‌بینید که 5 کشور قدرتمند جهان  به دنبال این هستند که ایران هسته‌ای نشود گفت:  آنها در کناراعلام موضع، اقدام به ترور ،خرابکاری در تاسیسات وبدترین نفوذ اطلاعاتی کردند اما دست ما پیش آنها پر بود چون امثال شهید احمدی روشن در این راه ایستادگی کردند و نترسیدند.
دشمن می‌خواهد هزینه موفقیت‌های به دست آمده را بزرگنمایی کند
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند تصریح کرد: در مسیری که امروز دنبال می‌کنیم باید عوامل موفقیت خود را بشناسیم چرا که دشمن می‌خواهد موفقیت‌های مارا بپوشاند و هزینه‌ به دست آوردن این موفقیت‌ها را بزرگ نمایی کند.
وی بیان کرد: برخی ایستادگی بر حقوق ملت از سوی ما را عدم مذاکره و تعامل با دیگر کشورها معرفی می‌کنند در حالیکه در سیاست خارجی مواردی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.
جلیلی با بی معنا بودن ایدئولوژی‌زادیی از سیاست خارجی گفت: همه قدرت‌های کنونی در سیاست خارجی خود از یک ایدئولوژی پیروی می‌کنند حتی ایالات متحد در اسناد خود گفته است که ما آمده‌ایم تا اندیشه و عمل را باهم اجرا کنیم.
وی واقع بینی در سیاسیت خارجی را یک اصل دانست و بیان کرد: کسی این اصل را نقد نمی‌کند  و انقتاد ما این است که چرا برخی سیاست‌ها و واقعیات کنونی را نمی‌بینند.
این مقام مسئول کشتار بی‌رحمانه مردم یمن و بی اعتنایی دولت‌های غربی به این موضوع را یک واقعیت جهانی برشمرد و اظهار داشت: سیاست‌های هر کشوری مبتنی بر یکی اصول و قواعد است و روابط خارجی نیز مبتنی بر سیاست هوشمندانه سیاست خارجی تعریف می‌شود.
وی با اشاره به اینکه وجود اهداف و منافع مشترک بین شورها ایجادکننده فرصت برای آنها است عنوان کرد: براساس افتراقات نیز تهدیدها شکل می‌گیرد و ما باید در این حوزه این مباحث را درست درک کرده و اهداف خود را محقق کنیم.
جلیلی افزود:وقتی آمریکا می‌گوید برای ما اصل در سیاست خارجی تامین امنیت اسرائیل است یعنی این واقعیت و اصلی است که از آن کوتاه نمی‌آیند.
وی بیان کرد: عده‌ای نگران می‌شوند و می‌گویند فقط باید با چند کشور تعامل کرد در حالیکه ما فقط 130 کشور عضو غیر متعهدها  داریم که در ارتباط با آنها می‌توانیم رشد کنیم.
تمدید ایلسا نقض صریح برجام بود
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با اشاره به دوره ارتباط ایران با ونزوئلا و اثرات مثبت این ارتباط بر کشور عنوان کرد: همان زمان برخی رسانه‌های داخلی و همان‌هایی که می‌گویند باید با دنیا رابطه داشت  ونباید درها را بست با تیترهای درشت به این ارتباط اعتراض می‌کردند در حالیکه ما از این رابطه نفع می‌بردیم.
وی با تاکید بر اینکه در عرصه سیاست خارجی دنیا زمینه بزرگی برای تعاملات خارجی مبتنی بر اصول و قواعد وجود دارد، درباره برجام اظهار داشت: اینکه در دانشگاه شریف گفتم باید دوره برجام خوانی شروع شود برای این است که نکات موجود در این سند مورد مطالعه و توجه افراد قرار گیرد.
جلیلی درباره تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ایران گفت: این قانون  که در سال 75 تصویب شد قرار بود با توجه به دو تعهدی که ایالات متحده در برجام برعهده گرفته برداشته شود که تمدیدآن نقض صریح برجام بود.
وی با تشریح دیگر ابعاد سند برجام خطاب به دانشجویان بیان کرد: هرچه جلوتر می رویم باید انقلاب یک گام به اهداف و شعارهای خود نزدیک‌تر شود.
این مقام مسئول خطاب به جوانان با تاکید بر اینکه همه کسانی که در این جمع هستند خود را علاقمند و پیرو امام (ره) می‌دانند گفت: ایشان در سال آخر عمرشان مکرر از موضوع اسلام ناب دربرابر اسلام آمریکایی دفاع می‌کردند.
وی افزود: از نظر امام (ره) اسلام آمریکایی، اسلام سرمایه داری، اشرافیت، تجمل گرایی، اسلام مرفهین بی درد، اسلام سازش بود و می فرمودند مواظب نفوذ ایادی شرق و غرب باشید واصول اسلام ناب را در جامعه بیان کنید .
جلیلی بیان کرد: دشمن می‌داند که دیگر سخت‌افزار و جنگ افزار برای مقابله با نیروانقلابی جواب نمی‌دهد به همین دلیل نیزیک دفعه همه برای مردم سوریه اشک تمساح می ریزند در حالی که 5 سال است که آنها در زیرآتش هستند.
مدافعان حرم پوزه دشمن را به خاک می‌مالند
وی با تجلیل از جایگاه شهدای مدافع حرم افزود: کسانی مانند شهید فانوسی هستند که فانوس مقاومت را روشن نگه می‌دارند و با این پوز دشمن را به خاک می‌مالند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی درباره فسادهای مالی رخ داده نیز گفت: از جمله بحث‌های اساسی که در کشور وجود دارد مقابله با فساد است موضوعی که ما باید در عمل نشان دهیم با آن مخالفیم.
وی با اشاره به اینکه اهمیت یافتن موضوع اختلاس سه هزار میلیاردی در کشور و مطرح شدن آن در شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد: نتیجه این اقدام و پیگیری آن سبب بازگشتن این سرمایه به کشور و اعدام شخص خاطی شد که امیدوارم این اتفاق برای اختلاس هشت میلیاردی هم رخ دهد.
جلیلی درباره احتمال حضور در انتخابات نیز افزود: انتخابات زمانی برای سنجش افراد و تفکری است که می‌تواند کشور و مردم  را در رسیدن به این تفکر انقلابی کمک کند.
 

نظرات
نظرات بینندگان انشار یافته : در انتظار بررسی : غیر قابل انتشار :
گزارش تصویری
انتخاب سردبیر